Zjarr në Mallakastër, digjen 10 hektarë ullinj

February 25, 2019 16:38

Zjarr në Mallakastër, digjen 10 hektarë ullinj

Rreth 10 hektar tokë e mbjellë me ullishte është djegur në fshatin Lapaluc të Mallakastrës si pasojë e një zjarri.

Sipas burimeve nga mediat deri më tani janë djegur rreth 2 mijë rrënjë ullinj, ndërsa flakët vijojnë ende.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëse nga Mallakastra dhe Patosi të  cilët po punojnë për neutralizimin e zjarrit që ndihmohet nga era.

Gjithashtu edhe terreni i vështirë e ka bërë thuajse të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikësve. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e zjarrit.

l.h/ dita

February 25, 2019 16:38
Komento

1 Koment

  1. mirel February 25, 17:23

    Fatkeqesi djegia e ullirit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim