Zjarr në Ministrinë e Brendshme

March 1, 2019 20:56

Zjarr në Ministrinë e Brendshme

Mbrëmjen e sotme ka rënë një zjarr në bodrumin e Ministrisë së Brendshme.

Burime për mediat pohojnë se vatra e zjarrit ka qenë afër dhomave të serverit të sistemit TIMS.

Flakët janë shuar pas ndërhyrjes me shpejtësi të zjarrfikëses, ndërsa nuk dihet ende për dëmet që ka shkaktuar.

l.h/ dita

March 1, 2019 20:56
Komento

2 Komente

 1. Claus March 1, 21:18

  Ja, se shpejti do te na njoftoje Berisha.

  Reply to this comment
 2. alphade March 1, 23:30

  Zjarrin e ka vene Berisha ! Sigurisht jo me doren e tij !
  Gorki thoshte se per te skuqur vezen eshte bere “bishti”
  dhe s’ka nevoje te hyjme vete ne zjarr ! Kryemafiozi,krye-
  krimineli e kryehajni i Vicidolit ka zagaret e tij te Bathores
  se Mziut, horrat e Lacit, huliganet e Mamurrasit, gangste-
  ret e Shkodres qe i bejne me se miri keto pune. Ne keto
  momente Vicidolasi per te shpetuar lekuren dhe pasurine
  e plackitur eshte gati t’i vere zjarrin Shqiperise nga Ver-
  moshi ne Konispol dhe me gjere. Prandaj policia duhet te
  investigoje ne hollesi gjithe kete veprimtari qe me siguri
  nuk eshte rastesi. Cdo qytetar shqiptar cuditet qe ndo-
  dhin gjera te tilla bash ne MB, qytetari shqiptar mbetet pa
  mend kur vidhet BSH dhe fullanet demshperblehen dhe
  mbrohen pikerisht nga vete Berisha ?! Kaq naiv e axhami
  te jete shteti shqiptar qe i kalon siperfaqesisht keto gjera
  ku huliganizmi i mafias Berisha- Meta po bejne c’ti doje
  qejfi ne institucionet shqiptare. Nje dite po kaloja te BSH,
  aty pashe nje police dhe e pyeta: Cfare po beni ketu ? Ai
  me veshtroi i habitur dhe duke marre qendrim serioz m’u
  pergjigj: “Jam roje ketu ne BSH …! Banken,i thashe, e vo-
  dhi Berisha me Fullani” ! Mbase fillimisht me kujtoi si te
  lajthitur,por pastaj e kuptoi talljen time dhe filloi te me fa-
  lenderoi per batuten. Kjo tregon se te gjithe shqiptaret anonime jane te ndergjegjshem per megavjedhjet si BSH,
  dhjetra Banka te nivelit te dyte, Thesarin e BSH ,nga Ilir
  Floriri qe sot “Piratin e bene Pape” vete kapot socialiste.
  Por kjo,venja e zjarrit pikerisht ne bodrumin ku ruhen ser-
  veret eshte vertete nje akt qe meriton tere peshen e ligjit.
  Eshte sabotim pa asnje fare dyshimi ! Ministri i Brende-
  shim duhet te zhbiroje tere rjetin e Saliserbit qe po bejne
  cmos te krijojne destabilizimin e vendit,te zhdukin provat,
  duke djegur te gjitha dokumentat qe disponohen ne MB
  qe kane lidhje me veprimtarine antikombetare te SHQUP
  it ! Dhe kete nuk e them as una dhe as ti, por CIA ,e cila
  me siguri ka fakte te shumta per kolaboracionizmin e Be-
  rishes me Rusine e Putinit.
  Dhe se fundi, dua t’i them zotit kryeminister se deklarata e tij se “asnje s’ka te drejte, te etikoje tjetrin tradhetar” !?
  Zoti kryeminister ketu gaboni,biles gaboni rende. Ne cdo
  vend te botes ka tradhetare dhe tradhetarin e quajne me
  emrin e vertete. Ne shqiperi ka patur dhe ka tradhetare
  me “abundance”: Kur zotrote nga solle “fosilet” nga pertej
  Oqeanit,mbase bere mire qe i solle sepse cdo shqiptar
  muhaxhir neper boten e sotme ka te drejte 2 meta varr ne
  Shqiperi,por ajo qe une dhe besoj se edhe miliona si une,
  ju si K/minister i vendit me plot pushtet ,nuk mund te me
  “urdheroni” mua dhe as mililnat e shqiptareve qe te “ulim
  koken duke ‘kaluar’ ne ‘harkun e trumfit’ ballisto-zogist” !
  Kjo eshte nje fyerje e rende dhe per ty si kryeminister nje
  njolle e zeze pa as me te voglin dyshim. Edhe sot dekla-
  rata jote ishte teper e neveriteshme ne nje kontekst te
  pergjithshem. Tradhetari mbetet tradhetare,zoti K/minis-
  ter ! Cdo njeri e kupton se ne rastin konkret ku eshte aku-
  zuar Thaci,kryeminister i Kosoves eshte domosdoshmeri
  qe t’i thuhet “bukes,buke dhe veres,vere” sepse eshte
  provuar nje mine here se Sali Berisha eshte tradhetar dhe kete damke doni apo nuk doni ju’historia,megjithese
  tash jeni me pushte,nuk ka per t’ju pyetur fare,as juve dhe as mua,por Pellumb Xhufin e shek. 22 ! E theksoj,
  P.Xhufin e shek. 22 ! Sepse per mua dhe per te gjithe
  njerezit me dy gisht balle 7X7 nuk bejne 42 ,por 49 !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim