Zjarr në një depo armësh, vdesin 16 persona

August 27, 2016 10:16

Zjarr në një depo armësh, vdesin 16 persona

Një zjarr i madh ka përfshirë një depo armësh në Moskës, ndërsa mësohet se kanë vdekur 16 persona.

Siç shkruar agjencia TASS, personat që kanë ndërruar jetë janë personeli që punonte aty. Janë ende të paqarta shkaqet e këtij zjarri që mori jetën e 16 njerëzve.

“Pas shuarjes së zjarrit trupat e pajetë u gjendën në një dhomë. Zjarrfikësit shembën një mur dhe gjetën 16 persona të vdekur”, ka thënë ministri i Emergjencave për agjencinë TASS.

Por përveç të vdekurve, mësohet se 12 persona janë shpëtuar nga zjarri i rënë në depon e armëve që ndodhet në autostradën Altyevskoye.

August 27, 2016 10:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*