Zjarr në një pallat në Paris, 3 të vdekur dhe 28 të lënduar

June 22, 2019 10:45

Zjarr në një pallat në Paris, 3 të vdekur dhe 28 të lënduar

 

Tre persona kanë humbur jetën dhe 28 kanë mbetur të plagosur si pasojë e një zjarri në një ndërtesë në Paris.

Siç shkruajnë mediat, zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit në një ndërtesë 6-katëshe në Paris, ku të plagosurit kanë marrë lëndime nga thithja e tymit, ku një prej tyre është në gjendje të rëndë.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, por mendohet se mund të ketë ardhur nga restoranti në katin e parë të ndërtesës. Rreth 200 zjarrfikës janë vënë në dispozicion për fikjen e flakëve, ku situata është në kontroll.

l.h/ dita

June 22, 2019 10:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim