Zjarr në Palermo, evakuohen çerdhe dhe shtëpi

June 16, 2016 15:51

Zjarr në Palermo, evakuohen çerdhe dhe shtëpi

Zjarre të ndryshme të ndihmuara nga erërat e forta, rrezikojnë në mënyrë serioze provincën e Palermos.

Kopshte fëmijësh, hotele dhe shumë shtëpi janë evakuuar.

Eshtë mbyllur edhe autostrada që lidh Palermon me Messinën.

Autoritetet kanë ngritur njësinë e krizës

 

June 16, 2016 15:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*