Zjarr në pyllin e Semanit, sigurohen pamjet me dron

August 23, 2018 17:20

Zjarr në pyllin e Semanit, sigurohen pamjet me dron

Një zjarr i madh ka rënë mëngjesin e sotëm në pyllin e Semanit në Fier dhe raportohet se po vazhdon ende.

Mësohet se deri tani flakët kanë djegur rreth 2 hektarë me pisha dhe shkurre.

4 zjarrfikëse kanë mbërritur më herët në vendngjarje për të shuar zjarrin, dhe në ndihmë u ka ardhur edhe një helikopter i Forcave të Armatosura.

Paraprakisht dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.

Ndërkohë, situata është duke u monitoruar edhe nga prefekti i qarkut.

Më poshtë, pamjet me dron nga pylli i Semanit në Fier

s.a/dita

August 23, 2018 17:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*