Zjarr në tempullin indian, më shumë se 100 të vdekur

April 10, 2016 09:24

Zjarr në tempullin indian, më shumë se 100 të vdekur

Më shumë se 100 persona kanë gjetur vdekjen nga shpërthimi i zjarrit në një magazinë fishekzjarresh në shtetin Kerala në jug të Indisë. Zjarri nisi rreth orës 23:00 të së shtunës teksa ishte brë gati për të festuar festivalin lokal hindu të vitit të ri, raportojnë mediat vendase.

Më pas u shemb dhe ndërtesa në tempull duke shkaktuar dhe tragjedinë. Më shumë se 200 persona janë të plagosur.

Kryeministri i Indisë Narendra Modi e quajti alksidentin në Paravur si “shokues”

Shumë prej të plagosurve janë në gjëndje kritike për jetën. Policia thotë se shumë prej viktimave janë dëmtuar aq sa identifikimi I tyre mund të bëhet vetëm me analizat e ADN-së.

April 10, 2016 09:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim