Zjarr pranë Pashalimanit, flakët favorizohen nga era

February 11, 2019 11:42

Zjarr pranë Pashalimanit, flakët favorizohen nga era

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre pranë bazës së Pashalimanit në Vlorë.

Mësohet se flakët e zjarrit favorizohen nga era, ndërsa nuk rrezikohet baza Ushtarake e Pashalmanit nga flakët.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e zjarrit. Forcat zjarrfikëse e kanë të vështirë ndërhyrjen për shkak të terrenit të thyer.

l.h/ dita

February 11, 2019 11:42
Komento

1 Koment

  1. demo February 11, 11:48

    Cfare kishte per tu djegur shkoi per Skrap,Tani ca hekurishte ne uje kane mbetur,Lerini flaket te bejne punen e tyre,,.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*