Zjarr në sallën e serverave të AKEP-it

August 19, 2018 14:50

Zjarr në sallën e serverave të AKEP-it

Një zjarr shpërtheu sot në sallën e serverave të AKEP-it, autoritetit që kujdeset për komunikimet elektronike.

Zjarrfikësit mbërritën bashkë me policinë në ndërtesën që ndodhet mes Gjykatës së Lartë dhe Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit.

Flakët janë shfaqur në katin e parë të ndërtesës dhe mendohet se ka qenë një defekt elektrik në sallën ku ndodhen serverat e kompjuterave të këtij institucioni.

Kanë qenë banorët e zonës që kanë lajmëruar për tymin që po dilte nga dritaret.

Ata kanë regjistruar edhe momentin e mbërritjes së zjarrfikësve.

Ende nuk bëhet e ditur se çfarë dëmi është shkaktuar në ndërtesën pa punonjës këtë të dielë.

o.j/dita

August 19, 2018 14:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim