Zjarret, Kodheli: Jemi në një situatë të vështirë

August 7, 2017 10:51

Zjarret, Kodheli: Jemi në një situatë të vështirë

 

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka dalë sot para mediave për të informuar për situatën e zjarreve në vend.

Ministrja ka pranuar se vendi është në një situatë të vështirë, duke e konsideruar këtë muaj një nga më të nxehtit.

Ajo tha se janë zhvilluar 102 operacioni në ndihmë të komunitetit në të gjithë vendin, ndërsa theksoi angazhimin maksimal të shtetit dhe të kryeministrit Edi Rama.

Vendi drejt një situatë shumë të vështirë. Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura janë në krye të detyrës dhe kanë ndërhyrë në ndihmë të komunitetit me të gjitha kapacitetet. Ka angazhim maksimal. Kryeministri Rama vazhdon të ndjekë me detaje të gjitha operacionet e ndërmarra.

Përgjatë një muaji kalendarik, një më të nxehtit e regjistruar ushtarakët tanë kanë zhvilluar 102 operacione në ndihmë të komunitetit në 12 qarqe, 2700 forca të angazhuara ose 1/3 e të gjithë forcës së Armatosur”, deklaroi ministrja e Mbrojtjes.

Ministrja Kodheli i ka akorduar sot medalje efektivit të ushtrisë që u lëndua gjatë një operacioni për fikjen e zjarrit në Shëngjergj.

Tetar Hidrit i akordoj medaljen për shërbime të shquara”, tha Kodheli, e cila pohoi edhe ndihmën e fqinjëve në ‘luftën’ me zjarrin, duke i falënderuar për mbështetjen. “Kemi marrë mbështetje nga fqinjët. Avionët ushtarakë grekë e italianë na janë bashkuar”, tha ministrja.

 

August 7, 2017 10:51
Komento

2 Komente

 1. anticensurë25642654 August 7, 13:06

  ” “Kemi marrë mbështetje nga fqinjët. Avionët ushtarakë grekë e italianë na janë bashkuar”, tha ministrja.”
  mirë mi kodhele që këta italianë e gërkë,fqinjët na janë bashkuar,po tërë ata helikopterët e shumtë që kemi,ku janë??
  apo po shëtisin K/ministrin tonë në turrin e budallallëkut nëpër shqipëri??
  me sa duket K/ministri ja ka deleguar interesin e zjarreve ministrisë së zjarrit,mbrojtjes,shuarjen e zjarreve!!
  largpamës e kemi debilin!!
  ps:tashti e kapa se ku ndodhen helikkopterët e shumtë që kemi!!njëri shëtit ramën nga fshati në fshat,tjetri i çon lajmet!vajtje ardhje!!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 August 9, 09:04

  ” “Kemi marrë mbështetje nga fqinjët. Avionët ushtarakë grekë e italianë na janë bashkuar”, tha ministrja.”
  mirë mi kodhele që këta italianë e gërkë,fqinjët na janë bashkuar,po tërë ata helikopterët e shumtë që kemi,ku janë??
  apo po shëtisin K/ministrin tonë në turrin e budallallëkut nëpër shqipëri??
  me sa duket K/ministri ja ka deleguar interesin e zjarreve ministrisë së zjarrit,mbrojtjes,shuarjen e zjarreve!!
  largpamës e kemi debilin!!
  ps:tashti e kapa se ku ndodhen helikkopterët e shumtë që kemi!!njëri shëtit ramën nga fshati në fshat,tjetri i çon lajmet!vajtje ardhje!!
  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?