Zjarrfikëset shuajnë në kohë rekord zjarrin në kodrat e Sharrës, arrestohet Almir Sehitaj

August 15, 2018 14:38

Zjarrfikëset shuajnë në kohë rekord zjarrin në kodrat e Sharrës, arrestohet Almir Sehitaj

Shërbimi i Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit bënë të mundur arrestimin e shtetasit Almir Sehitaj, si shkaktar i zjarrit të rënë një ditë më parë në zonën e Sharrës.

Falë ndërhyrjes së Zjarrfikësve të Tiranës u bë e mundur shuarja e zjarrit në kohë rekord, ngjarje e cila ndodhi pasditen e djeshme te kodrat e Sharrës.

Në këtë aksion u përfshinë 4 mjete zjarrfikëse dhe 10 efektive të repartit të zjarrfikësve, që bënë të mundur të shuarjen e flakëve dhe të mos lejonin që vatra e saj të përhapej në banesat që ndodhen në këtë zonë.

Pas hetimeve të zhvilluara nga ekspertë të Shërbimit të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit dhe punonjësve të Policisë së Shtetit, u bë i mundur ndalimi i shtetasit Almir Sehitaj, si shkaktar i zjarrit.  Sehitaj do të përballet me akuzën për zjarrvënie të qëllimshme.

o.j/dita

 

August 15, 2018 14:38
Komento

2 Komente

 1. KORÇARI August 15, 21:47

  Hidheni në zjarr , të “shijojë” FRYTET e punës së tij.
  Dhe nqs kanë BYTHË le ta provojnë të tjerët.

  Reply to this comment
 2. l’agente Boris Karpiçkov August 16, 12:46

  Plehra. Kidra plot me ullinj e plehta i ve flaken.
  Tridheni qenin e koqet ja hidhni ne lume !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*