Zjarrfikësit të pashpresë për Notre Dame: Gjithçka po digjet

April 15, 2019 22:53

Zjarrfikësit të pashpresë për Notre Dame: Gjithçka po digjet

Zjarrfikësit francezë kanë paralajmëruar se zjarri që ka përfshirë katedralen Notre Dame në Paris pasditen e së hënës “nuk mund të ndalet”.

Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është i sigurt nëse do të mund të shpëtohet ndërtesa 850-vjeçare, pasi u shemb një nga kulmet e saj dhe një pjesë e çatisë.

Ndërsa një zëdhënës i katedrales theksoi: “Gjithçka po digjet, nuk do të mbesë asgjë nga korniza e saj”.

v.l/ Dita

April 15, 2019 22:53
Komento

5 Komente

 1. NY. April 15, 23:30

  Fatekeqesi,simbol i nje trashegimie kulturore boterore

  Reply to this comment
 2. MH April 15, 23:32

  Djegia e Kishes shenje qe bota po iken per lesh!
  Shtepia e Zotit digjet per mekatet e pederasteve te kerdinalve pa mungue edhe seksi ndaj gjinis femnore.

  Reply to this comment
 3. mirel April 16, 09:15

  Aman se u keputen ne bythe per ca guree e drure. Jane djegur qytete e njerez bashke. Kjo te pakten nuk pati viktima. Por ka traumatizuar trurin e miletit. Po qajne te gjithe e luten si primitive para 1000 vjetesh.
  Ne kemi historine tone te shfarosur dhe pasuri te grabitura qe nga romaket e deri te turqit, greket e serbet. Asnjeriu nuk i dhimbset. Po qytetet qe shkaterroi Isi..e te leme lufterat dhe ngrohjen globale. Sikur ti permblidhte kjo fatkeqesite e botes, magari tja kishin vene flaken sa me pare.
  Si do ja bejme Kadarese thuaj, se ai sikur bie kusheri me Katedralen. Shume i pershpirtshem. Vetem se perbuz pak popullin e tij, po ska gje, keshtu jane keta madheshtoret dhe gjigantet. Sa me shume e perbuzin popullin, aq me teper e do populli ate
  Keshtu dhe katedralja, qe i shpetoi pa djegur dhe revolucionit francez.
  Kete here e dogji Zoti

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin