Zjarri alarmon Lezhën, kërkohet ndihmë nga Italia

August 25, 2016 15:10

Zjarri alarmon Lezhën, kërkohet ndihmë nga Italia

Me qindra ha pyje janë duke u djegur në Lezhë dhe konkretisht në zonën turistike, tek plazhi i njohur me emrin “Rana e Hedhun”.

Sekretari i përgjithshëm i Prefekturës, Altin Jaku thotë se “situata eshte perkeqsuar”.

Sipastij, nga ajri jane duke hedhur ujë dy helikopter të FA dhe rreth 200 forca të ushtrisë në terren.

“Drejtori i policise Lezhe ka sjellë forca të shumta policie në ndihmë. Jemi në pritje të disa avioneve nga Italia qe jane nisur ne ndihme!”, shprehet Jaku.

Përpos se është shkatërruar i gjithë masivi me pisha, tani flakët po vënë në rrezik serioz banorë të zonës dhe resortet turistike.

August 25, 2016 15:10
Komento

2 Komente

  1. kanan tafili August 25, 16:10

    Italia ka hallet e veta ,o buthgrisur prandaj merrni kovat e shishet e fikni zjarrin….

    Reply to this comment
  2. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... August 26, 07:27

    Lerini more avionet e Italise se ata nuk dine ku jane vete nga terrmeti, por nxirrni banoret derra dhe pronaret e resorteve te ndihmojne per shuarjen e ketij zjarri, ose ne te kundert lerini flaket e zjarrit t’u bejne hi resortet dhe shtepite.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*