Zjarri rrëzoi majën e “Notre-Dame”, reagon Trump: E tmerrshme! (video)

April 15, 2019 20:26

Zjarri rrëzoi majën e “Notre-Dame”, reagon Trump: E tmerrshme! (video)

Zjarri është treguar i pamëshirshëm me katedralen e famshme  ‘Notre-Dame’  në Paris. Kanë mjaftuar disa minuta, që flakët të hedhin në tokë majën e kishës më të vizituar në kontinentin e Europës.

Pjesa më e madhe e mediave botërore kanë ndërprerë rrjedhën normale të programacionit, ndërsa kanë transmetuar drejtpërdrejtë zjarrin që përfshiu një objekt kulti kaq të rëndësishëm  për trashëgiminë Francës dhe mbarë botës. Për këtë ka reaguar edhe Shefi i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump,  i cili thekson se pamje të tilla janë të dhimbshme.  Presidenti i SHBA-së,  gjithashtu  bën apel që të ndërhyhet sa më shpejt.

E tmerrshme të shikosh zjarrin masiv në katedralen ‘Notre Dame’ në Paris. Ndoshta hedhja e ujit nga sipër mund të përdoret mbi të. Duhet vepruar shpejt”  shkruan Trump.

v.l/ Dita

April 15, 2019 20:26
Komento

4 Komente

 1. Dashuria do te triumfoje mbi injorancen dhe urretjen primitive. April 15, 20:45

  Jo vetem e tmerrshme,por dhe e pabesueshme te shohesh zjarr ne majen e katedrales Notre-Dame-s. Kete objek madheshtore qe trasheguan shekujt. Uroj qe kjo veper madheshtore te shpetohet, dhe shaktaret te vendosen para drejtesise.

  Reply to this comment
  • Rrespekt ... April 16, 11:42

   Shume korrekt ,

   eshte nji trashgimi e kultures tone Europiane te civilizimin qe nuk i perket vetem Frances por gjithe
   HISTORISE MONUMENTALE EUROPIANE

   personalishte kam Kujtime te mrekullushme nga kjo Katedrale ,
   qe eshte vertet nji Tempull Magjik i Krishterimit .
   Me besoni se Notre Dame ,
   ka nji force te jashtzakoneshme pra Magjike per shpirtrat e vertete njerezore qe besojn ne te bukuren
   dhe Njerezimin .
   Dije duke par flaket qe kishin shperthyer mbi te , U luta ne Heshtje qe Zoti ta shpetonte kte

   KRYEVEPER TE QYTETERIMIT EUROPIAN

   Reply to this comment
 2. Ana Mesi April 15, 21:30

  Nje ngjarje tronditese, sepse u “godit” nje simbol i qyterimit perendimor, qe te kujton per fat te keq sulmin barbar mbi kullat binjake ne Nju Jork. Duam te mos besojme qe edhe ne kete rast eshte “dora vrastare” e falangave te ekstremizmit islamik.

  Reply to this comment
  • Sa vjec eshte trenist? April 16, 08:38

   kesaj i thone treni ecen me shpejtesi 200 km/ore. Sa vjec eshte trenisti?
   Me siguri qe e ti e di mire moshen e trenistit moj Ana.
   Po si ndizet zjarri e di ti?
   Se mos e ke vene ti zjarrin moooj? Ke dashur te ngrohesh edhe …

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin