Zjarri shkatërron Pagodën më të lartë në Azi

December 17, 2017 18:38

Zjarri shkatërron Pagodën më të lartë në Azi

Një zjarr masiv ka shkatërruar plotësisht Pagodën më të lartë prej druri në Azi.

Kulla historike 16-katëshe në Lingguan të Kinës u kthye në hi pas flakëve që vazhduan për më shumë se 4 orë në 10 dhjetor.

Zjarri përfshiu edhe dy ndërtesa të tjera të famshme, ndër to Manastirin dhe  Nëntë Dragonjtë.

Shkaqet e rënies së zjarrit janë ende të paqarta.

 

December 17, 2017 18:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?