Zjarri vret 17 persona në shtëpinë e kujdesit në Kiev

May 29, 2016 11:52

Zjarri vret 17 persona në shtëpinë e kujdesit në Kiev

Të paktën 17 persona humbën jetën për shkak të flakëve që përfshinë një shtëpi të moshuarish në një fshat pranë kryeqytetit të Kievit në Ukrainë.

Flakët shpërthyen në orët e para të së dielës në ndërtesën ku ndodheshin 35 persona.

“Njësitë e shërbimeve të emergjencës shpëtuan 18 persona, pesë prej të cilëve janë shturar në spital me djegie të shkallës së ashpërsisë të ndryshme,” tha ministri i emergjencave të Ukrainës.

Autoritetet kanë nisur një hetim mbi incidentin.

Kryeministri Vladimir Groisman e përshkroi zjarrin si një “tragjedi të tmerrshme” dhe tha se qeveria ka shprehur ngushëllimet e sinqerta për familjet e viktimave.

May 29, 2016 11:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*