Zjarrvënësit janë po ata…

Av. Idajet Beqiri December 14, 2015 10:18

Zjarrvënësit janë po ata…

Berisha, ky misionar i zgjedhur nga Millosheviçi për të qenë në krye të PD-së në vitin 1990, së bashku me pasardhësin e tij të sprovuar si këlyshi më i zi antishqiptar, Basha, i cili po për llogari të Beogradit, u formuloi akuzat millosheviçiane për në gjyqin e Hagës udhëheqësve të shquar të UÇK, mblodhën në Tiranë bandën e tyre kriminale dhe i vunë flakën kryeqytetit.

E bënë këtë krim pikërisht në kohën kur shqiptarët, pas dy votimeve në formën referendare, në 23 qershor 2013 dhe 21 qershor 2015, me votën e tyre të lirë, i hodhën në mënyrë plebishitare në koshin e plehrave Berishën dhe ideologjinë millosheviçiane që përfaqëson. Pikërisht dy vjet e pak më pas, kur Shqipëria dhe shqiptarët filluan të ringrenë shtetin e tyre, kur filluan të spastronin shtetin dhe institucionet e tyre nga “plehrat” antishqiptare të përfaqësuar nga Berisha, agjent i vjetër dhe i paguar i tyre, po me ndihmën e Beogradit, i cili asgjë nuk kursen për këtë bastard që ka instaluar në Shqipëri, i vunë flakën Tiranës, shkatërruan institucionet e shtetit, të cilat po rikonstruktoheshin dhe pastroheshin nga “Halja” e madhe që bëri kryevandali Berisha për më shumë se 20 vjet me radhë.

Bastardët e Berishës dhe Bashës, të cilët nuk dinë çfarë është rregulli, qytetërimi, ligji, pastërtia e kryeqytetit, morën përsëri urën e zjarrit, e ridogjën Tiranën tonë të bukur, Tiranën që me mund dhe sakrifica e pastruan ata që erdhën pas njeriut më të pistë të Tiranës, Bashës. E bënë këtë akt vandal kriminal pikërisht ditën e 8 dhjetorit, ditën e revolucionit demokratike të rinisë shqiptare për të rrëzuar komunizmin, për t’ua vjedhur shqiptarëve këtë ditë të bukur.

Qeveria shqiptare dhe organet ligjzbatuese të vendit, në emër të shtetit ligjor dhe të interesave kombëtare, të zëvendësojë menjëherë dëmet e shkaktuara. Organizatorët dhe ekzekutorët e këtij krimi makabër, Berisha dhe Basha, duhet të denoncohen penalisht si kriminelë ordinerë dhe politikë, të kallëzohen penalisht dhe të paditen civilisht në organet e drejtësisë, duke kërkuar menjëherë vendosjen e sekuestrove mbi pasuritë e tyre, me qëllim që ky dëm të zëvendësohet. Nëse qeveria dhe prokuroria e shtetit nuk e bëjnë këtë gjë, është e drejta e shqiptarëve të marrin në dorë fatet e tyre dhe të Shqipërisë dhe të mos ndalen më, deri në pastrimin përfundimtar të vendit prej bandës vandalo-kriminale të Berishës dhe millosheviçianëve të zinj që po mbajnë peng për 25 vjet me radhë vendin e Shqiponjave të Europës.

Av. Idajet Beqiri December 14, 2015 10:18
Komento

13 Komente

 1. LOVE December 14, 10:39

  ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhahhahhahha
  opinion eshte ky ? av dmth qe shoku Beqiri pervecse Beqir eshte dhe avokat ??
  cfare gazi mor njerez ,cfare gazi
  po per nje bunker beni keshtu ??
  nje avokat merr kalemin dhe shkruan “Bastardët e Berishës dhe Bashës,…..
  shkruan per njerzit komplimentin Bastardet ???
  ahahhahhahhahahaahhahahahahahahhahaahhaha

  o shoku Avokat , po ti pse nuk vete ne Gjykate te ngresh nje padi penale per Tiranen ?
  nga si shkruan dukesh sikur ke ardhur ne Tirane me dhune ,me martese per pashaportizim
  po mos u ndje kaq i dhunuar , gjithe biroja keshtu ka zbritur ne TR 😛
  Ec mor kokepalare ne Gjykate ,ngri padi dhe merru ca lek “bastardeve” ,pastaj ktheu dhe reston per 21 janarin ,jo se Erionka eshte ne borxh akoma dhe rrrrrrrrilindja

  ……”mbajnë peng për 25 vjet me radhë vendin e Shqiponjave të Europës.”
  sa qejf i kam kromunistet kur inatosen ,ahahhahahhhahahhahahhahahaahaha
  peng i Europes na late jve te dt 8 nentor ,o shoku Beqir ,na late juve si fis zulu
  PLEHRE !

  Reply to this comment
  • orendreqesi December 14, 13:22

   Kam pershtypjen se brenda ketyre bastardeve ekziston edhe ti or mjeran “Love” i strukur ne ndonje status te azilantit politik ku edhe kete here nuk i jep asgje te mire asaj shoqerie por perkundrazi i merr duke lexuar e koentuar ç’do minute kundershtaret e berishizmit qe shkateroi kete vend e beri me pasaporta diplomaatike monstra si puna jote!Per z.Beqiri do te kisha vetem nje pyete :Po tani kush i mbron e i ka nen imunitet “Serbia”????????????????

   Reply to this comment
   • leo england December 14, 16:39

    Bujari I paralizumi me Xhinin e drejtsis prej Mirdite or taj. Ndaj nuk pranojn me no reform ne drejtesi. Edhe Ambasadoret e huaj qe Po flasin konkretisht pee milionat e Eurove qe nuk din si ti justifikojne apo per or at qe mbajn ne duart e tyre te pista me vlere me te shtrenjte se making ambasadorit Amerikan. Ben more me kontrollu llogarin tense mbasi ndonje nga Xhinet e Drejtsis mund te fuse ca miliona ten try qe te lehtesohen.

    Reply to this comment
   • LOVE December 14, 17:07

    i dashur oreDreqes
    po ,eshte e vertete , e kam te vjeter statusin e te perndjekurit politik 😛
    dhe armik i proletariatit do vdes ,kam alergji nga turmat
    personalisht mendoj se ne jemi nje popull trim ,trap ,spiun dhe kafedashes ,hajt dhe paqedashes,kurre nuk kemi sulmuar askerkend ,dhe pushtuesit qysh nga turku ,kane ikur kur u ka dashur ….qejfi ….aaaaa hiq rastin kur na therrasin
    udheheqesit ,ashtu kokepalar marrim vrapin dhe vdesim si qen ne bulevard ,e keshtu me radhe ,vjen udheheqesi tjeter ,ne rastin me te mire biroja ngre nje bunker dhe antibunkeristet i vene zjarrin
    loje e vjeter ,mos ardhte ora e dreqnise – thone verioret
    pastaj ky fushori ,me mamin katolike , babain myslyman ,gjyshen zogiste ,mortja qe se shplan ,e forcon idene e atij “veriorit” qe e la pa bunker ….mban nje fjalim qe o zot ,mua ma heq pinin ,per te qare me vjen kur mbajne fjalim udheheqesit ,kur shof mitingashet qe i rrine prapa , dhe syte xixellonja ju leshojne …ah mor zot …
    udheheqesi ,qe marrte dhe nga ditet e tua , na tregon veriorin qe i ka zaptuar tokat ,uuuuuussshhhhh mor derr
    po ne kete e dime ,kemi 15 vjet gjykatave ,ty nuk te votuam te na thuash ate qe e dime ,ty nuk te votuam qe te shperndash letrat me vrime te legalizimeve te malokeve ,ty nuk te votuam te ngresh bunkere , te vizatosh Tomin dhe Xherrin ,apo ca skena misionaresh ku gjithmone ne rolin e misionarit eshte Saliu ,
    [misionar si Roko Sifredi ]

    pastaj hap gazepin ,ashtu gazeten dhe del Beqiri ,qe keto kohet e fundit jane shtuar shume dhe thote “Bastardet te paguajne …
    eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
    po dale mor njeri pa mend ,une kokepalare ,bastard ,malok shpellar
    mocalor ,kulak ,kurve , vegjeli ,rrospi ngela
    po ata ,ata qe kam ne krye ,do paguajne ndonjeher ??????
    KUR ???? DERI KUR ????

    merr pergjigje per pyetjen tende dhe pastaj me lajmero dhe mua
    une armik nuk kam as malokun ,veriorin ,bunkerin apo dreqin
    une armik kam vetem Udheheqesit !!!

    Reply to this comment
    • orendreqesi December 14, 21:10

     Respekt per kete kthejlltesi!Kjo me mjafton te marr vesh se kush je e perse je.Po nje gje nuk kuptoj se :Perse duhet kthyer koka mbrapa kur kemi rrugen perpara?Dikur nje endacak verior ne rruget e Tirones bertiste :”Erdh pranvera çeli bari aty s’kishte asnje lope,se si linte Sale gomari me soj e sorollope”!

     Reply to this comment
     • LOVE December 14, 22:14

      nuk jam une qe shoh prapa
      jane paria qe na japin nje kauze te vdekur
      ku ne te shfryjme idiotesine gjenerale
      a nuk e shikoni qe leshojne e shkruajne lloj lloj perrallash me komuniste te majte e te djathte
      me verior e mocalor
      vetem qe mos te lexohet deficiti ne ekonomi
      koncesionet qe po behen
      aziliantet rrugeve
      njerzit po varin veten per buken e gojes

      del dhe Beqiri dhe kerkon “drejtesi” per bunkerin ,dhe hajt mo …te rroj paria !

      njerez ,hapni syte se ata jane te gjithe SALI !

  • ivani i madh December 15, 14:07

   O love mos ri pa pritur m …e radhes se nuk ri dot pa ulerire se kot krimineli Berisha nuk te mban lidhur e te ndersen sa here tallin hebet njerzit me te.A se kupton qe je nje mor qe vegjeton poshte topeve te fishkura te plakut baxhille Berisha. Megjithate ke mare detyren si gjyshrit e tu qe mbronin tradhetine e fashizmit nga kjo race ne me kohe kemi fshire bythen e sna bezdis fare kushedi sa te ulerasesh e te shkruash faqe te tera. Se lepujt sbehen kure tigra se ajo race eshte sikur dhe lekuren e tigrit ti veshesh.

   Reply to this comment
 2. Vuc Doli December 14, 12:48

  Hahaha, Av.Beqiri- I rralle komunist qe 16 vjec, nuk tallem, kryetar gjykate(26 vjec), ne burg ne kohen e PPSH, ne burg ne kohen e PD, ky duhet te rrije ne burg me Berishen e Nanon se te tre pamvaresisht nga drejtimet e ndryshme jane te njejt ne thelb.Interesante vertet se kush ben politike ne shqiperi.

  Reply to this comment
 3. TJ December 14, 13:02

  Te vjen keq per gjuhen qe perdor komentuesi LOVE! Shqiperia ka vend per te gjithe e sidomos per fjalen “LOVE”, qe ka ky komentues! Lufta qe ben Berisha dhe Basha me Meten dhe te tjere, kunder Rames eshte nje plan per destabilizuar Shqiperine! “Timing” eshte me shume rendesi ne keto momente! Nuk eshte me viti 96-97! PD i ka ngelur ora! Komentuesi LOVE Shqiperia ka nevoje qe te duam njeri tjetrin jemi te gjithe shqiptare! Ndryshe bejme rolin e njerezve qe se duan Shqiperine! Duhet dialog dhe jo protesta! Koha e Berishes per te marre qeverine me dhune ka mbaruar! Duhet qe Berisha ta udheheqe revolucionin nga burgu ! Si Lenini!

  Reply to this comment
 4. p December 14, 19:33

  Hajde Komente Loqe, Loqe !!!! Kush te dhjet ty o’ qelbanik se qelbe dynjane nuk ke idene se ç’ do te thot proletarjate………Me mire TJ,dhjet shqiptar besnik se 100 shkerdhat si LOQE !!!.Respekte Av.Idajte Beqirit

  Reply to this comment
 5. philadelphia December 15, 01:00

  Respekt per JU AVOKAT ke folur edhe per MUA

  Reply to this comment
 6. /?/. December 15, 03:38

  Pa ekzekutuar ligji banden e sali bashicit nuk behet Shqiperia e Kombi . Kur do te vije ajo dite

  Reply to this comment
 7. Aqo December 15, 04:59

  LOVE =LAVIRE

  Ti i perndjekur? Politik jo dhe jo,por ti do te kesh qene hajdut tip protestues alla Qen Berisha,dhe e mban veten per te perndjekur.Zaten te gjithe kriminelet qe ishin ne burg,ne vitin 1990 kur dolen nga burgjet u rregjistruan si te perndjekur politik dhe u radhiten ne detashmentin luftsrak te Udheheqesit Qen Berisha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim