Zonat e mbrojtura hapen për turistët, paketa pilot për Vlorën dhe Shkodrën

June 26, 2018 19:25

Zonat e mbrojtura hapen për turistët, paketa pilot për Vlorën dhe Shkodrën

Zonat e mbrojtura do të hapen për t’u vizituar nga turistët. Pas një testimi nga Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura, është propozuar që paketat e para pilot të përfshijnë Shkodrën dhe Vlorën.

Ekspertët ndërkombëtarë që ishin në terren evidentuan si problematikë ndotjen mjedisore, edhe pse bëhet fjalë për zona të mbrojtura.

Pas certifikimit në vitin 2019 besohet se këto paketa do të jenë pjesë e guidave turistike, për t’u dhënë mundësinë të gjithëve të shijojnë bukuritë natyrore që ofron Shqipëria.

o.j/dita

June 26, 2018 19:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*