Zv.ministri i Drejtësisë: Jam mahnitur me rezultatin, pasaktësia e KQZ, gjëja më normale

July 1, 2019 15:03

Zv.ministri i Drejtësisë: Jam mahnitur me rezultatin, pasaktësia e KQZ, gjëja më normale

Zëvendësministri i Drejtësisë, Toni Gogu, i ftuar në një intervistë në News24 u ndal te zhvillimet më të fundit nga procesi i numërimit, teksa në disa bashki janë shfaqur pasaktësi me shifrat, duke e cilësuar këtë një gjë normale.

Sa i takon pjesëmarrjes, Gogu tha se mazhoranca është e kënaqur me shifrat.

Më tepër vota se votues…

Është një fenomen që na ka shoqëruar në të gjitha zgjedhjet, KQZ operon nga terreni, pasaktësia është gjëja më normale në një proces zgjedhor. Sfidën me këtë e kemi, me transparencën.

Pjesëmarrja e ulët, a është e kënaqur mazhoranca?

Mazhoranca tha se ne kemi filluar reflektimin. Ne kemi nisur të kuptojmë mesazhin e popullit. Unë kam parë qytetarë aktivë, që kanë ushtruar të drejtën e votimit, pra e kanë kuptuar që demokracia funksionon me lirinë.

Prisnit rezultat më të lartë?

Jam mahnitur me rezultatin, sepse kemi pasur numër më të lartë seç është votuar herën e fundit. Në Ndroq diferenca +285. Nuk kemi pasur surpriza, të themi ‘o pjesëmarrje e ulët’. PS ka marrë minimalisht vota sa ka marrë herën e fundit.

Për çfarë po reflektohet në PS?

Rama e thotë qartë që janë bërë ca punë shumë mirë, ca punë mirë dhe ndonjë punë keq. Po provokohemi gjithandej, por nuk po përpiqemi të vëmë gishtin te të tjerët. Gjëja më e rëndë që ka ndodhur në disa qytete është se kanë humbur kohën dhe ne po përpiqemi ta kapim këtë kohë. Do tregojmë përgjegjshmërinë e duhur ditët në vijim me pushtetin që na u besua. Na është rritur përgjegjësia.

b.b/dita

July 1, 2019 15:03
Komento

9 Komente

 1. Predator July 1, 15:15

  Nuk jane mire keta.
  Sinqerisht, situate shqetesuese

  Reply to this comment
  • Aladini me eskorte July 1, 15:17

   Ato djerset dje, Ramiu i kishte nga kokaina.
   Kush pin, e di mire kur dalin ato djersw.
   Kurse keta bufonat si ky “zv ministri” jane thjesht ca rrigetare te mjere qe perpiqen ti gjejne liderit piken G me llape

   Reply to this comment
 2. Pupupuu July 1, 15:20

  Shko Toni krih mjekren te Xhimi se te paska ik pak shtrembt sot.
  Hahaaa
  Sa medioker o zot.
  Me loqe se lali Eri qe e ka vene aty

  Reply to this comment
 3. antonio July 1, 15:35

  Edhe nje brigadier kooperative do te fliste me mire e me kompetent se ky zv.ministri i drejtesise se rilindjes!
  Ku i gjen keta ministra dhe zv.ministra te pa afte ky Rama?
  Apo keshtu i duhen qe t’i terheqe prej hunde?

  Reply to this comment
 4. Ernest July 1, 16:09

  Qenka mahnitur ky kllouni!?
  Po ky vetem me kaq mjafton ta shkarkosh nga detyra!
  Cfare ka pare ky rrogtar humorist,qe qenka mahnitur?
  Mahnitje quan ky derdimen kur ben gola ne porten bosh pa portier e pa kundershtare?
  Vetem budallenjte mahniten edhe kur shikojne se i VAREN KOQET dashit!

  Reply to this comment
 5. Dg July 1, 21:01

  Si nuk e ndjejne Kar… n ne by…. he keta militantet e PD… Kaq shume ju eshte zgjeruar suma, apo nuk ju del narkoza kurre….. Ne kujtoni se eshte ka… i i Saliut qe ju pelqen, e keni gabim, kthejeni njehere koken mbrapa,, eshte Lali Eri….

  Reply to this comment
 6. Arben July 1, 21:42

  Po boll fole, ore tope.

  Reply to this comment
 7. Arben July 1, 21:42

  Po boll fole, ore tope..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim