Zv.ministri i Mbrojtjes: Berisha, një vrasës gjakftohtë

March 6, 2018 14:17

Zv.ministri i Mbrojtjes: Berisha, një vrasës gjakftohtë

 

Pak orë pas deklaratës që bëri ish-kryeministri Sali Berisha në emisionin “Real Story”, ku tha se në 21 Janar, gjatë protestës së opozitës, mund të qëllonte me snajper edhe gishti i tij, ka ardhur reagimi i parë nga mazhoranca.

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi i cili në një status në rrjetet sociale, thotë: “Berisha është një vrasës gjakftohtë i demokracisë në Shqipëri. Kështuqë për të vrarë njerëz e ka më të lehtë”.

Statusi i Petro Koçit

“Berisha: Do ta qëlloja dhe vetë me snaiper Edi Ramën në 21 Janar.

Petro Koçi: Berisha është një vrasës gjakftohtë i demokracisë në Shqipëri. Kështu që për të vrarë njerëz e ka më të lehtë.

Është formuar në shkollën “Në njërën dorë kazmën , në tjetrën pushkën”, pra shkatërro dhe vra!

Me këtë deponim publik ka pranuar se urdhrin për të qëlluar mbi demonstruesit e paarmatosur në 21 Janar e ka dhënë ai vetë.”

a.s/dita

March 6, 2018 14:17
Komento

6 Komente

 1. Te arrestohet menjiher kryeTerroristi salih berrisha !!! March 6, 14:30

  Bravo Petro Koci ,

  politikani Idol i Shqiperise .

  Nuk mund te vazhdohet me te jetohet

  ne ate vend ,me ate PseudoShtet ,PseudoRealitet,

  qe i imponojne Shqiperise Gangot e Botes

  duke experimentuar me fatet e Shqiperise .

  Ky Trend ,duhet te hyhet njiher e pergjithmone ,

  ne politiken Shqiptare ,

  perndryshe ai vend do shndrohet ne Afganistan e Siri !

  Djalli-t i duhet thene STOP !!!

  Perse nuk del kryeministri zoti Rama ,

  te prononcohet ,mbas Deklarates se kryTerrostsit

  islamik ne politiken Shqiptare salih berrisha dje ne Tv-Qorri !

  Eshte detyre e tij ,te dali e reagoj perball Deklarates

  kunder politikanit salih berrisha ,ish kryeminister dje !

  Do te ishte e turpeshme dhe vetinjoruse perball gjithe

  shqiptareve ,nqs z.Rama nuk del sot e mban qendrim

  kunder ksaj Deklarate te vrasesot se 21-Janarit .

  (Rama del cdo dite e perrleshet me komentuesit e thjeshte ,shqiptaret e varfer ,qe i ushtrojne ndonji kritike ,te thjeshte , nderkohe qe shpesh here , i ben dredhi , ndoshta edhe qellimishte ,pikerishte problemeve me te rendesishme te politikes si eshte e dhe kjo e krykriminelit te 21-Janarit sali berrisha,

  gje te cilen ,ja Premtoje Shqiptareve ne Fushate se ,

  do ti Conte perball Drejtesise kriminelat e vrasjes 4-demostranteve shqiptare para kryeministerise !!!

  KU ESHTE ZOTI RAMA ???????

  PRESIM REAGIMIN E TIJ –

  KRIMINELI DEKLAROJ VET KRIMIN E BERE

  CDO BENI JU TANI ???

  Reply to this comment
 2. Sigurimsi i pd March 6, 15:57

  Kur eshte vrases,pse lihet i lire?
  Kush e ka fajin.
  Boll me me bla bla.
  A ka shtet ne kete vend,apo cubat pergjojne pas ferres.

  Reply to this comment
 3. valentina March 6, 16:21

  Per popullin Shqipetar do kish qene me mire ta kishte fshire nga kjo bote kete ndyresire kryeminister qe nuk ka reshtur duke mashtruar Shqipetaret. do kishim nje hale me pak dhe ndoshta do kish qene rasti me i mire per Shqipetaret qe te ngriheshin dhe te pastronin vendin nga keta mostra politikane majtas dhe djathtas pa perjashtuar as edhe njerin qe nga 1990_ta duke perdorur edhe genocid ndaj ketyre kermave qe e shkaterruan kete vend.

  Reply to this comment
 4. Alban Dega March 6, 17:10

  ELEGJI PER SALI BERISHEN

  TRIM MBI TRIMA KY SALEH BERISHA !

  TRIM MBI TRIMA KY SALEH RAM BERISHA
  QE PESE VJET O PESE PLAGE SE CMI KA !
  PA KARRIKE TERBOHET PORSI BISHA !
  QYSH ATE DITE QE SALIKRACIA RA !
  HERE ME PLUMBA E GJITHEHERE ME RRENA
  NATE E DITE AI NUK MUND TE RRIJE PA VRA !

  Reply to this comment
 5. po me uren c'paten ? March 6, 17:43

  Nuk i besoj syve qe kete shprehje ta thote petrokocja aq me shume qe ajo kohe e enverit po vleresohet nga 60-70 % e shqiptareve:

  Është formuar në shkollën “Në njërën dorë kazmën , në tjetrën pushkën”, pra shkatërro dhe vra!

  KAZMA HAP KANALE///PUSHKA MBRON VENDIN O KOCIIIIIIIIII

  zoti Petro
  ai beri shkollen tjeter

  TE TEORISE ZERO
  TE CEKUT BARDHE
  DHE XHON MEGOUT

  KA BERE SHKOLLEN E PINOCETIT O PETROLESHI

  Reply to this comment
 6. Pallavra March 7, 02:40

  Na cate trapin me berishen ka bere mijera poshtesira dhe akoma tall bolet me kete pseudo shtet te zhytur ne mut. Mileti ben gam gam kot neper Internet se kur vjen puna per te qeruar keta politikane te ndyre asnjerit nuk ia mban ta terheqi kembzen. As Nano as Rama me banden e tij nuk ja mbajti bytha te merret me berishen dhe deri tani i kane rruajtur topet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*