Zv.ministrja që erdhi nga sfilatat me bikini shpallet familjarisht non grata në SHBA. Babai, mes 22 të arrestuarve për falsifikimin e vizave dhe pasaportave

May 21, 2020 21:33

Zv.ministrja që erdhi nga sfilatat me bikini shpallet familjarisht non grata në SHBA. Babai, mes 22 të arrestuarve për falsifikimin e vizave dhe pasaportave

Në operacionin e koduar “Crystal Eagle”, ku u arrestuan 22 persona për falsifikim të vizave nga Shqipëria drejt SHBA dy ditë më parë, mes tyre është edhe Eduart Haxhiu, babai i zv.ministres së Arsimit, Lorena Haxhiu.

Eduart Haxhiu, 52 vjeç, banues në Tiranë u sigurua me “arrest me burg” nga Gjykata e Posaçme, si i dyshuar për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” më shumë se njëherë , “Falsifikimi i letërnjoftimeve , pasaportave dhe vizave” , “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja nga vepra penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

Eduart Haxhiu akuzohet si pjesëmarrës në grup të strukturuar kriminal, që po hetohet nga SPAK dhe akuzohet se dërgonte emigrantë me viza false në SHBA, Kanada dhe Britaninë e Madhe.

Zv.ministrja e Arsimit Lorena Haxhiu i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Rama pasi i ati u arrestua.

Ndërkohë, sot Departamenti Amerikan i Shetit ka futur në listën e zezë të personave që u ndalohet hyrja në SHBA ish-zv.ministren dhe gjithë familjen e saj.

e.k/dita

May 21, 2020 21:33
Komento

11 Komente

 1. Juventud May 21, 21:43

  Moj shqypni e mjera shqypni,kush te ka fut me kry ne hi,ti ke pas kene nje zonje e rende,burrat e dheut te therrnin nane. Fuch Edi Rame dhe rilindja kjo pjelle e Anetes

  Reply to this comment
 2. Turi May 21, 21:45

  Ripjellja ne fushate korrje paresh.

  Reply to this comment
 3. dhe Basha qe vrau 4-shqiptare ne Proteste ne Listen e liris May 21, 22:14

  Bravo per reflektimin zv /ministres simpatike 🙂

  Reply to this comment
 4. Oso shkodrani May 21, 23:36

  SPAK, merret me hetimin e babait te zevendministres? Por SPAK behet KAPS, kur kerkohet te merret me vete ministrin, me Kryeministrin, apo me Kryeopozitarin . . . .!

  Reply to this comment
 5. mirel May 21, 23:49

  Do gjeje ndonje vogelushe tjeter po he.

  Reply to this comment
 6. Aladini me Eskorte May 22, 07:14

  Me siguri babai me leket e krimit dhe kjo vete me shalet e kurverimit ua kane prishur mendjen shokeve te Rilindjes.
  Tallje me shtetin, kjo numri dy i arsimit.
  O zot.
  Kanceri mu ne byth o Edvin karagjozi

  Reply to this comment
 7. Kavajsi May 22, 07:37

  Nje bravo e madhe per rilindjen qe ka zgjedhur te gjithe njerezit me te afte per te fituar sa me shume gjate kohes qe qeverisin.

  Reply to this comment
 8. E ku e di bija që baba është pjesëtar i një organizate kriminale? May 22, 08:03

  Pse shani Ripjelljen e Edi Ramës për fëmrat që na qeverisin. atyre u bëhet prova e virgjërisë para se të emërohen në detyrë. E ç’fajë ka e bija se baba është trafikant vizash? Ku është problemi këtu?

  Reply to this comment
 9. Lili May 22, 12:58

  Po heret kjo tregoj se eshte per shkerdhatokrasi! Faj ka ai qe e zgedhi , po ai dihet qe zgedh njerezit me back ground pitdh e k , nder tekorrupturshmet e te shantazhueshmet kollaj , do qe i perdor sipas qefit te tij!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim