Zvicër, përplaset autobusi, 1 i vdekur dhe 44 të plagosur

December 16, 2018 19:40

Zvicër, përplaset autobusi, 1 i vdekur dhe 44 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe 44 të tjerë u plagosën si pasojë e një aksidenti që ndodhi në afërsi të Zyrihut në Zvicër.

Mediat raportojnë se një autobus i nisur nga Italia për në Gjermani është përplasur me një mur.

Shkaqet e aksidentit ende nuk dihen. Por autoritetet dyshojnë se drejtuesi mund të ketë humbur kontrollin për shkak të dëborës dhe akullit në rrugë.

v.l/ Dita

December 16, 2018 19:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*