Zyra e Bashkëqeverisjes, Rama jep njoftim për aplikantët: Skualikoheni nëse…

August 16, 2017 19:09

Zyra e Bashkëqeverisjes, Rama jep njoftim për aplikantët: Skualikoheni nëse…

Kryeministri Rama ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për ata që kanë aplikuar për t’u bërë pjesë e zyrës së re të bashkëqeverisjes. Rama thotë se aplikimet do të konsiderohen të pavlefshme nëse nuk kanë dy rekomandimet, bashkëngjitur me CV.

Statusi i plotë:

Kur mbeten edhe 10 dite nga afati fundor, numri i aplikimeve per t’u punesuar ne Zyren e Bashkeqeverisjes me Qytetaret ka shkuar 231.

Falenderojme te interesuarit per aplikimet e tyre sipas kerkesave te aplikimit, per te cilin rikujtojme se kerkohet Leter Motivimi (pse dua te punoj ne kete zyre) + CV + 2 letra rekomandimi te kandidatures (nga ish-dekane ose pedagoge te fakultetit ku aplikanti ka kryer studimet; punedhenes te meparshem; figura te respektuara te komunitetit ku aplikanti ka banuar apo banon aktualisht).

Perndryshe aplikimi konsiderohet i pavlefshem. Aplikimet jane te hapura deri ne 27 gusht. Te gjithe ata qe lexojne per here te pare per kete zyre te posaçme, e cila do te ngrihet menjehere me krijimin e qeverise se re, mund te marrin nje informacion te plote ne postimin nr.1 me te njejtin titull. Faleminderit.

Grupi i Punes per ngritjen e Zyres se Bashkeqeverisjes.

August 16, 2017 19:09
Komento

4 Komente

 1. Novruz Taip Vishanji August 17, 06:20

  BOTA E NGORDHUR E NJE PSIKOPATI

  me kartele, kjo eshte qasja e re per ShqiperineQeSduam !
  Rekomandimet ishin dhe ngelen pjese e sistemeve te korruptuara jo vetem ne Shqiperi por edhe jashte saj.

  Pershtatshmeria per vendin e punes, ne nje sistem modern matet me aftesine profesionale te kandidatit dhe jo me rekomandimet e te tjereve qe ne me te shumten e rasteve jane me siguri partiake, por edhe nga rrethi miqesor i kandidatit.

  Ne konkursin e shqyrtimit dhe te pranimit te kandidaturave, ne vend te rakomandimeve alla Psikopat i Surrelit me kartele, duhet te zere nje vend te rendesishem edhe bashkebisedimi apo provimi me shkrim, edhe per aftesite atidutinale te kandidateve, apo ndryshe siç quhet ne boten perendimore, komportamenti psiko-shoqeror.

  Po ketij injoranti i duhet treguar vetem bishti i fsheses, se nuk mbeti poshtersi te kesaj bote te ndyre pa ngritur ne sistem, per te krijuar nje “grup qeverisjeje” te pa afte jo vetem profesionalisht, por edhe te pa qendrueshem nga ana psikologjike.

  Siç eshte edhe ai vete: Edi, vllahu kodosh i Kristaq Rames, atij qe firmoste dikur per te varur poete te pafajte.

  Reply to this comment
 2. Ben August 17, 07:38

  Ky lloj aplikimi eshte me I zakonshmi per cdo lloj pune te regjistruar , me I thjeshti , e jo me ne bashkeqeverisje.Deri tani dmth per 25 vjet puesimi si proces eshte ber nepermjet zyrave te Partise PD.ps.psi. ec. Per te gjithe militantet dhe miqt e oborrit te pushtetareve ! Parimi I barazise merites dhe professionalizmit nuk eshte zbatuar asnje here !

  Reply to this comment
 3. Dn August 17, 08:03

  E ketu shihet se ky kryeminister kur nuk ka krye studime universitare….

  Reply to this comment
 4. luli August 17, 15:56

  lutem, info se ku mund te aplikojme, adresen elektronike

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*