Zyra e kryeministrit serb: Droni me flamurin shqiptar komandohej nga Olsi Rama

October 15, 2014 14:21

Zyra e kryeministrit serb: Droni me flamurin shqiptar komandohej nga Olsi Rama

Një skenar që edhe regjisori më i suksesshëm hollivudian do ta kishte zili.

Kështu e ka cilësuar CNN ngritjen e flamurit shqiptar të telekomandar në stadiumin e Beogradit.

Një dron i telekomanduar valëviti hartën e “Shqipërisë së Madhe” në ndeshjen kualifikuese të Euro 2016, Serbi-Shqipëri.

Sipas zyrtarëve serbë ka qenë pikërisht vëllai i kryeministrit shqiptar Edi Rama ai që e ka telekomanduar flamurin.

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit shqiptar Edi Rama, ka qenë personi që komandonte pajisjen fluturuese. Pas ndeshjes janë bërë kontrolle të imtësishme në stadium dhe Olsi Ramës i është gjetur telekomanda e pajisjes fluturuese” deklaruan përfaqësues të zyrës së kryeministrit serb për CNN.

Olsi Rama është arrestuar menjëherë nga forcat e sigurisë në stadium dhe është dërguar për në shqipëri, raporton CNN.

Aotiritetet shqiptare ndërkohë, por edhe vetë vëllai i kryeministrit Edi Rama e ka mohuar këtë gjë.

October 15, 2014 14:21
Komento

5 Komente

 1. Davidoff October 15, 15:52

  Pse duhet ta bente vellau i Kryeministrit . Nuk mund te nxjerr nje Shqiptar te Korroptuar apo Serb . Te gjithe e dine se serbet per parà i kan mercenaret gati . Ketu perdoret nazionalismi per politik . Bravo kombetares , qe jane permbajtur , dhe bravo policeve Serb qe bene aq sa shefat e tyre u kishin keshilluar .Ai bogdanovic ne Serbi kujton shume Zanin e viteve 1997 ne Vlore.Vertet hi storia nuk duhet kurr harruar , Kosova eshte fakt i kryer nuk ka me kthim , Panvarsija e saj eshte e perjrtshme . Fatkeqsia e popujve te ballkanint jane qeverite e tyre te korruptuara. Kush i kujton ushtaret e Ucks , ne Kosove apo Shqipri . Heroi Adem Jashari pat qene i arrestuar ne Shqipri ? Mos Bini pre e pazareve te qeveritarve tuaj. Nje stadium me intelektuale Serb nuk i perfaqson te gjith ata . E verterà eshte nje rruga e gjate e dhimbshme .

  Reply to this comment
 2. xhaja October 15, 16:06

  ShKO OR PIRDHU KA..

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 15, 18:37

  Nuk mendoj se do kete qene i vllaj. .Bolle po i shifet sherri Edit pa ja pare edhe Olsit.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi October 16, 00:24

  Nuk paska qënë shpikje e mediave sërbe për Olsin? C N N e ka marë nga zyrtaret e qeverisë sërbe? Serbët kanë rënë në kurthin e tyre!? Gjithnjë provokativë por të trashë në politikë e diplomaci !? Harbutë në qytetari? Komb pisash?

  Reply to this comment
 5. XUME PROTOPAPA October 16, 06:58

  NJE TOPTANAS NE FOTO

  Nuk e njohin Olsi Ramen stafi i zyres se kryemutit serb, qe kane vene foton e Blendi Fevziut ne kete ilustrim te qelbur?
  Apo eshte perfshire edhe kjo mbeturine toptanase ne lojen e ndyre te serbeve?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*