Zyrtare: FIFA dënon Shqipërinë

October 4, 2016 16:14

Zyrtare: FIFA dënon Shqipërinë

FIFA sot ka konfirmuar se ka dënuar disa nga federatat e futbollit për diskriminim dhe sjellje josportive të tifozëve gjatë ndeshjeve kualifikuese për Botërorin Russia 2018.

Në bazë të një evidence nga Sistemi për Monitorim i Anti-Diskriminimit, FIFA ka hapur procedurat disiplinore ndaj këtyre kombëtareve, në mesin e të cilave gjendet edhe Shqipëria.

Hondurasi, El Salvadori, Meksika, Kanada, Kili, Brazili, Argjentina, Paraguai, Peru dhe Italia, janë disa prej kombëtareve.

Honduras ka dënimin më të lartë me 65 mijë frangave zvicerane, më pas Shqipëria me 50 mijë franga dhe të tjerat me shifra më të ulëta.

 

 

October 4, 2016 16:14
Komento

2 Komente

  1. TLN October 4, 20:09

    FSHF dhe policia e shtetit nuk duhet te lejojne ne stadium tifozat huligane te grupit ” Plisat” dhe shume prej grupit TKZ. Keta maskarenj hedhin tymuese ne fushe ose kunder tifozeve kundershtare dhe i kthejne bythen e fishkellejne himnin e ekipit kundershtar. Po prishin dicka te bukur edhe per tifozet normal qe jane ne stadium vetem per te shikuar ndeshjen. Pergjegjesia per policine shqiptare eshte dyfishuar tani qe edhe Kosova do te luaje ndeshjet ne Shqiperi.

    Reply to this comment
  2. normali October 4, 21:57

    Po ndonje aresye konkrete pse, ka zoti gazetar, apo hedh nje lajm nga fundi botes?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim