LISTA: Gjimnazet private më të mira në Tiranë sipas Ministrisë së Arsimit

January 18, 2016 15:20

LISTA: Gjimnazet private më të mira në Tiranë sipas Ministrisë së Arsimit

Drejtoria Arsimore e Tiranës ka bërë renditjen e shkollave sipas performancës së tyre.

“Janë analizuar një sërë komponentësh për të arritur në këtë renditje; si rezultatet e nxënësve, arsimimi i mësuesve, programet mësimore, etj. Kriteret janë të përcaktuara në një udhëzim të posacëm të ministrisë”, thonë burime zyrtare pranë këtij institucioni për portalin Opinion.

Ato janë të ndara në dy grupe, sipas profileve; shkolla të mesme të përgjithshme dhe ato me natyrë specifike. Shikoni tabelat për të parë renditjen sipas MASH.

tabela tabelat

January 18, 2016 15:20
Komento

3 Komente

 1. Aqo January 19, 03:09

  A ka ndonje lexuaes te na e deshifroje kete pasqyren e Ministrise Arsimit?

  Reply to this comment
 2. astrit January 19, 08:51

  Renditja eshte ne logjiken e gjerave. Dini ndonje sektor shteteror qe ju pelqen?

  Reply to this comment
 3. Bumi January 19, 13:29

  8 vjecarja.. cop cop..?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*