Zyrtare/ Mavraj transferohet në kampionatin grek

September 5, 2018 12:18

Zyrtare/ Mavraj transferohet në kampionatin grek

Qendërmbrojtësi i kombëtares kuqezi, Mërgim Mavraj ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me skuadrën greke Aris.

Lajmi për arritjen e marrëveshjes u konfirmua për mediat greke nga presidenti i klubit, Theodor Karipidis.

Ky i fundit ka hedhur në profilin e tij zyrtar një foto të Mavrajt me fanelën e klubit grek.

Aktualisht Mërgim Mavraj është angazhuar me Kombëtaren Shqiptare, në pritje të ndeshjeve të Ligës së Kombeve ndaj Izraelit dhe Skocisë.

Klubit të Selanikut pak ditë më parë iu bashkua edhe futbollisti Migjen Basha.

s.a/dita

September 5, 2018 12:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*