Zyrtare: Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla në hetim për pastrim parash

March 26, 2018 15:25

Zyrtare: Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla në hetim për pastrim parash

Konfirmohet zyrtarisht se ish-kryeprokurori Adritik Llalla po hetohet nga Prokuroria e Durrësit, lidhur me dyshimet për pastrim parash.

Siç e parashikon ligji, hetimi ka nisur në Durrës, pasi është qyteti më i afërt ku punoi ish-kryeprokurori.

Për të nisur hetimet për Llallën mësohet se janë marrë informacione nga ILDKPI, dhe zyra noteriale. Po ashtu, mësohet se do të sekuestrohen kontratat e shitblerjeve të pasurive në kohën që Adriatik Llalla ishte Prokuror i Përgjithshëm.

s.a/dita

March 26, 2018 15:25
Komento

2 Komente

 1. ROBESPIER-VISHINSKI March 26, 16:27

  HETUESI DHE PROKURORI I LLALLES DUHET TE JETE NJE QE KA PUNUAR PA TJETER PARA VITEVE ’90 KUR HAJDUTET VARESHIN DHE ME AUTOBUZE NGA GJITHE SHQIPERIJA DERGOHESHIN TERE HAJDUTET TI SHIKONIN TE VARUR……..
  A ka prokurore dhe hetuese akoma ne sherbim te para viteve ’90!?Prokuroret e plepave e pericomave ne vend te trurit kane silikon….

  Reply to this comment
 2. Arben March 26, 19:03

  Litari litari

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim