Zyrtare / Policia: Jamarbër Malltezi goditi Taulant Ballën në Romë

June 25, 2016 15:53

Zyrtare / Policia: Jamarbër Malltezi goditi Taulant Ballën në Romë

Në deklaratën e parë zyrtare për ngjarjen, policia njofton se deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla u godit nga Jamarbër Malltezi, drejtues i Departamentit te Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në PD.

Lajmin e ka raportuar zyrtarisht Komisariati i Kufirit dhe Migracinit në Rinas, pikërisht aty, ku deputeti Balla bëri edhe denoncimin, sapo zbriti nga avioni, nisur nga Roma.

Në një komunikatë për mediat, ky komisariat, bën me dije se i janë referuar materialet prokurorisë për shtetasin J.M, 44-vjeç. pasi në tranzitin në Romë ka goditur për shkak të detyrës, deputetin Balla.

Deklarata e policisë

Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas Më datë 25.06.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasin J.M, vjeç 44, banues ne Tiranë, pasi në tranzitin e aeroportit Romë ka goditur për shkak të detyrës, deputetin e Kuvendit të Shqipërisë T.B vjeç 39, banues në Librazhd. Nenet 90 e 237 të Kodit Penal. Deputeti T.B është paraqitur në PKK Rinas, ku ka bërë kallëzim në lidhje me këtë ngjarje.

June 25, 2016 15:53
Komento

22 Komente

 1. VANDALET E PD-se June 25, 16:33

  Me vandalet e taborrit Serbo-Vicidolas, nuk cuditet askush per sjellje te tilla rrugacerore . Akte te tilla
  banditesh , per ta jane krejt te zakoneshme dhe qe
  per gjyqtaret tane , nuk perbejne krim , sepse simbas
  tyre ,jane menyre e te berit politike,si dhe shpifja e fyerja qe u behet kundershtareve , para kamerave .

  Reply to this comment
 2. Miri June 25, 16:59

  Vjec 39 taulant balla dhe duket si baba im. Une jam 36 vjec dhe stregoj i lodhur si zoteria ne fjale. Ca ha ky njeri???

  Reply to this comment
  • Halit gerneta June 25, 17:53

   I shkoi nga pas shpine dhe e qelloi me grusht , JamSerbi Malltes. E kupton qe dhenderrushi i Sali kurves nuk ka bythe ti dale perpara Taulantit?? Keta jan SHQUP-sat. Qellojne nga pas kraheve dhe ka fusin vrapit.

   Reply to this comment
 3. Arben June 25, 17:36

  NUK PO I FUTEM A E GODITI APO JO, POR POLICIA KU I GJETI PROVAT, QE E BERI ZYRTAR SI FAKT.

  KJO SA PER TE TREGUAR PROFESIONALIZMIN E POLICISE DHE PER TE TREGUAR TE VERTETEN, SE MEGJITHESE PAGUHET NGA TAKSAT, GJAKU E DJERSA JONE, PRAPE ESHTE NE SHERBIM TE BALLES E BALLRAVE.

  POR, PRAPE POPULLI SHQIPTAR, ESHTE REHAT, SEPSE PER ZGJEDHJE DO TA MARRE THESIN ME MIELL.

  Reply to this comment
  • ??? June 25, 18:51

   Arben, oooooo Arben, lexo lajmin tjeter! Eshte marre policia Italiane me kete pune ne fillim, eshte kapur ne CCTV, ose kamera si i thoni ju, e gjithe ngjarja. Ka prova dhe kesaj rradhe nuk ka prokuror apo gjykates ti shpetoje barbaret.

   Reply to this comment
   • Arben June 26, 07:56

    KY RAST ESHTE NE JURIDIKSIONIN E SHTETIT ITALIAN, DHE POLICIA SHQIPETARE E BYTHES, AS NUK KA CFARE BEN FARE NGA ANA LIGJORE.

    ME KETE E KAM UNE, KEMI POLICI PROPOGANDE PARTIAKE.

    PO KA NJE CESHTJE, DO TE MERREN ITALIANET, DHE ATA E COJNE CESHTJEN DERI NE FUND.

    KETA VETEM BEJNE PROPOGANDE PARTIAKE, KUR RROGAT I MARRIN NGA TAKSAT TONA.

    Reply to this comment
    • ??? June 26, 17:08

     Kur ndodh nje krim ndaj nje funksionari shteteror me pasaporte diplomatike, policia Shqiptare ka te drejte te hape ceshtje penale, sidomos kur shtetasit ofendues jane nga Shqiperia. Ik e lexo ligjet pastaj bertit dum baben!

     Reply to this comment
  • Tani June 25, 19:17

   Arben po shko ore plak ruaj delet+lopet cte duhet ky sport ty,ore po ku jeton ti o dru me pre,kjo ngjarje ka ndodhur ne aeroportin Leonardo Davinci ne Rome ku sorvejimi eshte 24-24 ore o pyke eshte filmuar diabolia e ciftit plere serb gita+malltezi,sa per thesin e miellit mire e ke e pranon se i atij niveli je…

   Reply to this comment
 4. Arben June 25, 17:44

  NUK PO I FUTEM A E GODITI APO JO, POR POLICIA KU I GJETI PROVAT, QE E BERI ZYRTAR SI FAKT..

  KJO SA PER TE TREGUAR PROFESIONALIZMIN E POLICISE DHE PER TE TREGUAR TE VERTETEN, SE MEGJITHESE PAGUHET NGA TAKSAT, GJAKU E DJERSA JONE, PRAPE ESHTE NE SHERBIM TE BALLES E BALLRAVE.

  POR, PRAPE POPULLI SHQIPTAR, ESHTE REHAT, SEPSE PER ZGJEDHJE DO TA MARRE THESIN ME MIELL.

  Reply to this comment
  • Antikonformisti June 26, 15:26

   Ti Arben, Jamamarber apo mut dhe kake si te quajne, qenke nje nga gomeret me te ndyre qe si Koz Dynjaja mbane ne shpine te gjithe kelyshet e kriminelit Berishe. Na ke çare trapin e bythes me pyetjet e tua “sugjestionuese” prej nje hajvani provokatore. Mos harro se ju plehrat e Sali serbit, i keni borxhe ketij populli jo vetem djersen e vjedhur por dhe gjakun e derdhur ne tragjedite qe keni krijuar. Mbase jemi ne prag te ekzekutimit te ndeshkimit qe meritoni.

   Reply to this comment
 5. Agroni June 25, 18:25

  Arben o byrazeri i Malltezit,policia ka si prove denancimin e te demtuarit qe sot per sot eshte deputet.Sa per thesin me miell ti dhe tabori yt jini mesuar nga Salehu,Likja dhe torobelli idiot Basha.Fiksou o mjeran se ne dore te kujt ka qene shqiperia ne keto 25 vjet dhe nuk po i gjendet dermani as nga demokracia mbare boterore shpellarit tend SALEH SHEQERE BERISHOVICIT. Ngushellime per trurin qe te ka lene.

  Reply to this comment
  • rrem vogli jr. June 25, 19:03

   O Agron denoncimi i ne deputeti vlen sa i çdo qytetari por denoncimi nuk eshte prove.
   Ju duke mbrojtur are tregone anshmeri. Ai duhej te ankohesh ne Itali e te paraqes deshmitare.

   Reply to this comment
 6. fteri June 25, 18:54

  u bëjë thirrje deputetve socialistë të armatosen për tu mbrojtur nga sulmet prapa shpine e kriminele te familjes Berisha.!

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA June 25, 20:15

  KUR BABAI BEN THIRRJE PER TE RROKUR ARMET PJELLA PERDOR BAZUKAT…

  NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  DJE NE AEROPORTIN NDERKOMBETAR TE ROMES E BIJA E ISH – PRESIDENTIT DHE ISH-KRYEMINISTRIT SALI BERISHA, ARGITA BERISHA AVOKATE, PROFESORESHE LIGJI, DHE DHENDRRI I TIJ JAMARBER MALLTEZI, PO ASHTU JURIST DHE ANETAR I LIDERSHIPIT TE PD-SE, SULMUAN NE SYTE E KAMERAVE DHE SHERBIMEVE TE SIGURISE DHE POLICISE ITALIANE DEPUTETIN TAULANT BALLA, NENKRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR TE PS-SE KUVENDIN E SHQIPERISE!
  NDERSA ARGITA E GJUAJTI ME NJE HAMBURGER, JAMSERBI E GODITI ME GRUSHT NE FYTYRE!
  KEMI PARE GJITHCKA NE KAMERA, TE KISHIN ZENE PRITE… I THANE RUAJTESIT ITALIANE TE RENDIT DHE SIGURISE, KUR BALLA SHKOI PER TE BERE DENOCIMIN, GJEJA ME E DREJTE DHE LIGJORE QE DUHET E QE E BERI!
  NJE AKT I QELLIMSHEM KRIMINAL NE BASHKEPUNIM.
  NJE SKANDAL NDERKOMBETAR I ” KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” SIPAS “THE NEW YORK TIMES” QYSH NE MARSIN E VITIT 2008 FILL PAS MASAKRES SE GERDECIT, REGJIZORI KRYESIR I TE CILIT ISHTE PJELLA TJETER E BERISHES SHKELZENI.
  CFARE NUK MUND TE PRITET NGA PJELLA BASTARDE SERBE E SALI KARAXHICIT !?
  KUR BEN THIRRJE STALINISTE PER “RROKJE ARMESH” E PER “REVOLUCION DEMOKRATIK” BOLSHEVIK PER “ZGJIDHJE PERFUNDIMTARE ” ALA HITLERIANE…PER PERMBYSJEN ME DHUNE TE RENDIT KUSHTETUES E TE QEVERISJES SE ZGJEDHUR NE MENYRE DEMOKRATIKE ME VOTAT E NJE MILIONE SHQIPTAREVE, CFARE NUK PRITET NGA PJELLA E TIJ BASTARDE ME GJAK E MENTALITET CETNIK SERB!?
  KUR BABAI BEN THIRRJE PER TE RROKUR ARMET PER TA SHPETUAR NGA BURGU, NGA LIGJI DHE DREJTESIA, PJELLA PERDOR JO VETEM HAMBYRGERAT E GRUSHTET POR EDHE BAZUKAT E RAKETAT PO TE ISHIN NE PUSHTET!
  A NUK E BERI SHKELZENI KESHTU NE GERDEC DUKE SHKAKTUAR 26 TE VRARE, QINDRA TE PLAGOSUR E MIJERA SHTEPI TE RRENUARA E DEMTUARA PA IU FUTYR ASNJE FERRE NE KEMBE NE SAJE TE IMPUNITETIT TE BABAIT TE TIJ DHE MAFIAS POLITIKO – FAMILJARE TE TIJ!
  KU ESHTE KAPTERRI I TIJ ULOK BUJAR PERISHANI DHE KRYEKROKUHORI I KRIMIT ADRIATIK PALLA!?
  CFARE PO BEJNE E ME SE PO MERREN!?
  PO MERREN ME PORDHAT E TIJ PREJ NJE TE CMENDURI QE PO CMEND NJE POPULL E VEND,NJE KOMB TE TERE ME PERGJIMET E SAJUARA!
  PO HETOJNE NJE PAJISJE STERVITORE TE SJELLE NE SHQIOERI ME NENSHKRIMIN E VET QYSH NE VITIN 2008 NE BAZE TE NJE NARREVESHJEJE NDERSHTETERORE ME QEVERINE MIKE ITALIANE!
  PO KOMPLOTOJNE VEC E VEC DHE NE BASHKEPUNIM MAFIOZ MIDIS PRESIDENTIT TE PD-SE BUJAR NISHANI, KRYPROKUHORAVE ALA ADRIATIK PALLA E BESIM HAJDARMATAJ TE STERKORRUPTUAR, SHEFIT TE SHISH-IT VISHO AJAZ GAZIDEDE…. TE GJITHE NEN KOMANDEN E MARESHALLIT TE UDB-ES SE MILLOSHEVICIT, STANISHICIT E FAZLICIT, SALI KARAXHICIT NE NJE TENTATIVE PER GRUSHT ANTI- INSITUCIONAL SHTETI!
  NUK LENE POSHTERSI E KRIM PA KRYER PER TE FSHIRE NGA DUART E TYRE GJAKUN E MIJERA VIKTIMAVE TE 2 PRILLIT 1991 NE SHKODER, TE REMZI HOXHES SE MBYTUR NE TORTURA, TE 5000 TE VRAREVE NE KATRAHUREN 97, TE 26 TE MASAKRUARVE DHE QINDRA TE PLAGOSURVE TE GERDECIT, TE 4 TE EKZEKUTUARVE, DHJETRA TE SAKATUARVE E QINDRA TE TORTURUARVE TE 11 JANARIT… DUKE U SHTUAR ATYRE KRIME TE REJA PER MBROJTJEN ME CDO KUSHT E NE CDO MJET E IMPUNITETIT DHE ANTISHTETIT BERISHIST DUKE VONUAR, SABOTUAR DHE PENGUAR REFORMEN NE DREJTESI DHE SHTETIN E LIGJIT QE E RRENUAN DHE KALBEZUAN ME SHTETIN E SALIQIT TE KESAJ BANDE GANGSTERESH E HORASH!
  LIGJ!
  DREJTESI!
  REFORMA NE DREJTESI ESHTE URGJENCE KOMBETARE!
  REFORMA NE DREJTESI ESHTE JETIKE PER SHQIPTARET E SHQIPERINE!
  SOT!
  NESER ESHTE KURRE!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
  • Artemisa June 25, 23:54

   Me sa duket i paske te afermit te pazote ose te kane varur torben si rast i pashprese.
   Si nuk e kuptojne se ti Alban je per konsulte te zgjeruar mjekesore dhe marrjen e nje grushti ilacesh ( cdo vakt).
   I cave trapin gjithe portaleve duke perseritur si papagall te njejten “kenge”.
   Po kujt i plasi se ti urren Berishen o i mjere ?

   Reply to this comment
   • ALBAN DEGA June 26, 12:29

    FATKEQESIA KOMBETARE

    – Me gjuhen e fakteve

    – Nga Alban Dega , Nju Jork

    – Si Berisha !
    …. Jane nje shpure qyqesh qe krijojne nje kor sa injorant aq edhe fatkeq… Tamam nje kor qyqesh qe jane gati te japin edhe jeten per “nenen parti” . E heqin veten te djathte pa pasur asgje ne xhep pervec dashurise per “liderin e pavdekshem” dhe milionave te siguruara me korrupsionin dhe tenderat e Padrinos ne kembim te besnikerise dhe servilizmit te tyre pa kushte.
    Kane vetem emra te ndryshem: Jozefina Topalli, Fatmir Mediu, Lulezim Basha, Genci Ruli, Sokol Olldashi, Ylli Pango, Edi Paloka, Fatri Balliu, Aleksander Frangaj, Blendi Fevziu, Artur Zheji, Henri Cili …” Klan”, “ Gazeta 55” , “ABC” … Gjithcka tjeter eshte pike per pike si Berisha.
    Flasin si Berisha. Kercenojne si Berisha. Shajne si Berisha, Cirren si Berisha. Per te menduar nuk behet fjale. Kane vetem mendte, me mire te themi mendesine enveriste te Berishes
    Lehin dite e nate per antikomunizem duke harruar shprehjen lapidare te disidentit te sprovuar Vaclav Havel se “nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist”.

    Haraci i mercenarit

    Me nje mentalitet tipik komunist japin mesime morali kur imoraliteti eshte “virtyti” me i larte i tyre… Flasin per demokraci kur shpirti i tyre eshte prangosur pas nje partie dhe lideri qe pervec emrit asgje nuk kane te perbashket me demokracine…
    Perbetohen per liri kur pervec servilit, sherbetorit dhe skllavit politik nuk dijne te bejne pune tjeter. Clironi shpirtin dhe mendjen tuaj nga prangat o fatkeqesi e vetvetes dhe e Berishes, qe po e demaskoni edhe me keq me genjeshtrat tuaja. Nuk e kuptoj si Berisha pranon te paguaje mercenare te tille qe po ia marrin krejt fytyren… ( !? )
    Nese jeni “vullnetare me zor ” te 97-es coni perpara akrepat e ores edhe plot 13 vjet se nuk u shpeton dot as Berisha. Genjeshtrat tuaja i kane kembet edhe me te shkurtera se mendja juaj xhuxhe o “Skuadronet e Vdekjes” se Ajatollah Ruhollah Gazidedes me emrin e vetem real “Fatkeqesia Kombetare….”
    Genjeshtrat e tyre i kane kembet shume me te shkurtera se rrenat e tyre dhe te padronit te tyre qe u kthen permbys jo vetem shikimin e botes por edhe te vertetat! A e keni informuar akoma Berishen se ku ndodhet Gerdeci !? Po se ku ndodhet Vicidoli!? Ka shume e shume vite pa e shkelur…. Po ….. Po… Nuk kane faj te gjoret. Nuk dine se cfare bejne. Eshte haraci i mercenarit

    Shifrat enigmatike dhe pasojat tragjike

    Cfare kuptimi ka shifra e UDB, e KGB-se dhe sherbimit sekret francez XY, qe ia permendi ish- deputeti Spartak Braho ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit Popullor!? Si dhe pse e spiunoi tek Beogradi Xhelil Gjonin, te vetmin qe nuk e arrestoi dot bashke me bllokmenet e tjere !? Cili e rekrutoi i pari dhe sa u shit tek tjetri!? Jane pyetjet e tij jo te miat.
    Jane bere gati kater vjet nga deklarata e deputetit Braho ne nje forum ligjor te Kuvendit Popullor dhe as Kryeministri e asnje zedhenes i tij nuk ka hedhur ose pergenjeshtruar akuzat shume te renda te tij ndaj Berishes. Nje akuze gjithnje quhet e vertete persa kohe ajo nuk eshte pergenjeshtruar me fakte apo nuk eshte provuar e kunderta e saj ne gjykaten e drejtesise …..!
    Me shqetesojne seriozisht keto pyetje !? Nuk behet fjale per nje hafije a spiun ordiner a kaskete 80 lekeshe te ish- Sigurimit te Shtetit komunist. Behet fjale per nje udheheqes partie politike ne pushtet dhe per Kryeministrin e Republikes se Shqiperise qe ka ne dore fatet e vendit ! E di pse?!
    Se pari, sa here lexoj lajme nga Shqiperia sot me kujtohen mallkimet e nenes sime te viteve 70 per ” Qoftelargun e asaj kohe qe “eshte ka e drejton vendin sikur t’ia kete inat popullit te vet”
    Se dyti, as UDB serbe, as KGB-ja ruse nuk do ta drejtonin kaq mbrapsht Shqiperine si qeveria e korruptuar e sotme …
    Se treti, emerimi i Bashkim Gazidedes, nipit te shefit te UDB-se per Kosoven ne ate kohe, si kryetar i sherbimit sekret shqiptar – SHIK, te cilin lideri dhe heroi i demokacise Z. Azem Hajdari e ka akuzuar mese njehere per shitjen e te gjitha dosjeve teper sekrete te paraardhesve te tij UDB-es serbe…

    Zi e me zi per shqiptari

    Se katerti, kontrabanda e naftes dhe hapja e rubinetave te saj per makinen serbe te luftes dhe terrorit ne Bosnje, Kosove, cka perben nje shkelje flagrante jo vetem te ligjeve shqiptare, por edhe te atyre nderkombetare dhe te Kartes se OKB-se!?
    Se pesti, ftohja dhe acarimi i marredhenieve me ish- Kryetarin e LDK-se dhe te Kosoves njekohesisht , Zotin Ibrahim Rugova ne vitet 1993- 1997, kur ai asnjehere nuk e vizitoi Tiranen.
    Se gjashti, arrestimi i kryeheroit te Kosoves Adem Jashari dhe liderve te tjere te rezistences ilegale ne Kosove ne vitet 94-96 ndersa takohej me Milloshevicin
    Se shtati , rrembimi , torturimi, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit kosovar Remzi Hoxha nga SHIK-ui i Gazidedes dhe mbrojtja me te gjitha mjetet e rrembyesve dhe torturuesve te tyre Sefgjini e kompani nga drejtesia shqiptare nen pretekstin me absurd te mundshem ” per te mos paguar demshperblime per denim te gabuar” duke i dhene vetes edhe rolin e krye-Kryegjykatesit te Shqiperise e duke penguar organin e akuzes shqiptare me emerimin e tij ne poste te larta ku ndodhen burimet kryesore te te ardhurave te shtetit shqiptar

    Nga katrahura ne katrahure

    Se teti, akuzat e befta dhe te pabesa kunder UCK-se dhe rezistences se armatosur ne kohe si “organizate terroriste…. marksiste- leniniste…. si dore e zgjatur e Beogradit” ne kulmin e saj per te dekurajuar luftetaret e lirise.
    Se nenti, organizimi i katrahures 97 qe shkaktoi mbi 10 000 viktima, mbi 4 miliarde dollare deme ekonomike e financiare popullit dhe e shkermoqi krejt shtetin shqiptar duke e futur ne trazira
    Se dhjeti, organizimi i grushtit klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998. Ai shkeli jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes. U keqperdor ne menyren me makaber deri edhe arkivoli me kufomen e heroit te dmeorkacise Azem Hajdari per te shqyer dyert e Kryeministrise, per cka protestuar mese njehere edhe vete bashkeshortja e Azemit te ndjere. Po te mos ishin paralajmerimet e Uashingtonit, do ta kishte futur Shqiperine ne nje katrahure te re… duke perdorur edhe mercenare te UDB-se serbe ne castet me vendimtare per Luften Clirimtare te Kosoves,
    Se 11-ti, rekomandimet e mbrapshta per Delegacionin e Kosoves ne Konferencen e Rrambujese per te mos nenshkruar ate marreveshje, cka i solli fitim kohe dhe i sherbeu vetem Beogradit dhe Milloshevicit…

    Nga dhuna ne terror

    Se 12, tragjedia e Gerdecit e 15 marsit 2008 shkaktoi mbi 500 viktima, midis te cileve 26 shqiptare te pafajshem te vdekur , fakira qe punonin si skllever pa asnje sigurim shoqeror e pa asnje mase sigurie teknike e jetesore ne fabriken e vdekjes se qevezise Berisha. “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit” shkroi gazeta me e madhe ne Botes “ The New York Times”
    Perparimi i regjimit te Berishes eshte i dukshem: nga “Qeveri e gangstereve” ne 97-en kalon ne nje “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” !!!
    Se 13-ti, zullumi antikombetar i Berishes dhe qevezise me te korruptuar ne historine e Shqiperise po ashtu shenon lartesi te reja. Ne prag te zgjedhjeve te reja parlamentare ata miratojne marreveshjen atdheshitese te Otrantos me Athinen, e cila akoma mban ne fuqi me ligj gjendjen e luftes me Shqiperine, tashme nje vend aleat e e anetar i NATO-s.
    Po te mos ishte kushtrimi atdhetar i Kolonelit te flakur nga detyra Myslim Pashai dhe vendimi i Gjykates Kushtetuese, Shqiperia do te kishte sot rreth 350 kilometra katrore me pak ose dhjete Shen Nauma me shume ne nje pellg ku flitet per nje det prej triliona fuci nafte e biliona tone metrik gazi natyror. Secili prej bashkepunetoreve te Berishes ne kete akt tradhetie kombetare gradohen ne majat e diplomacise, ushtrise. Spikat emrimi i“ Kolonelit te Asfalise greke me tre gishta” Arben Imami ne krye te Ministrise se Mbrotjes se Shqiperise!

    Nga vjedhja e pasurive dhe votave tek …

    Se 14-ti Berisha dhe qeveria e tij e korruptuar e atdheshitese nuk lene mjet pa perdorur per ta kaluar sa me shpejt kete akt atdheshitjeje Greqise para zgjedhjeve. Po ashtu ministrat e tij dhe krejt peshkaqenet e korrupsionit hidhen ne gare per te shperblyer mercenaret e Berishes
    me tendera pa fund. Brenda 30 diteve te fundit te mandatit te pare te Berishes dhurohen mbi 50 tendera hidrocentralesh, rrugesh… me vlere prej rreth gjysem miliardi euro vetem per klanin e korruptuar rreth Berishes.
    Se 15-ti, vjedhja masive e mundit e djerses, pasurive te taksapaguesve shqiptare, pasohet nga vjedhja masive votave te tyre ne zgjedhjet e 28 qershorit te vitit 2009. “ Votat u numeruan keq ose shume keq ne 30 per qind te tyre” thekson raporti i vezhguesve te Evropes dhe Amerikes demokratike. Per cudi a per leverdi reciproke ata i japin note kaluese kesaj demokracie ala Ahmedinaxhad ne zemer te Evropes e Berisha qeveris me me pak vota popullore dhe me pak se nje te dhjeten e votave te trukuara e sakatuara edhe nga modeli Hollandezo- Spanjoll i Kastriot Islamit!

    Qevezia e hajnave

    Se 16-ti,si rezultat i ketyre vjedhjeve krijohet edhe qeveria e hajnave me ne krye Padrinon Sali Berisha. Ish- ministri i Transportit dhe i Puneve te Jashteme Lulezim Basha i akuzuar jo vetem nga opozita, por edhe nga Prokuroria e Pergjithshme per vjedhje qindra milioneshe ne autostraden kombit emerohet ne krye te Ministrise se Brendshme. Nje i akuzuar per shkelje rendi e ligji emerohet ne krye te forcave te rendit e ligjit!!!
    Ish- Ministri Mbrojtjes Fatmir Mediu ne kohen e tragjedise Gerdeci, i akuzuar ligjerisht per korrupsion, shperdorim detyre dhe vrasje massive te shqiptareve … emerohet si Minister Mjedisi ne vend te dergohet per stazh drejtesie ne birucat e Bences .
    Ne kembim te shitjes tek Berisha dhe klani i tij i korruptar, Ilir Meta, qe pat braktisur postin e Zevendeskryeministrit dhe ish- ministrit te Jashtem te Fatos Nanos, pranon te behet kodoshi i Berishes me te njejtat pozita. Kesaj i thone per inat te sime vjerre shkoi e fle me Saline qe ta vjedhim Shqiperine !

    Fjalet plumba dhe ….

    Se 17-ti dhunes fizike te Berishes dhe regjimit te tij ndaj shqiptareve i shtohet edhe dhuna verbale, sharjet prej rrugaci, kercenimet dhe shperthimet skizofrenike kunder opozites shqiptare dhe liderit te saj Edvin Rama, kunder cilitdo qe i kundervihet paranojes diktatoriale te Sali Berishes, qe shte kthyer ashiqare ne Luigjin e 14-te te Shqiperise “Ligji jam une” dhe klani im. Te tjeret jane “shiftaret e njerkes”!
    Se 18-ti, shkelja flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para ligjit , duke i ndare ne shqiptaret e Sales dhe ne shiftaret e njerkes eshte dhunimi me i madh jo vetem i Kushtetutes shqiptare ,qe askush si Sali Berisha nuk e ka kthyer ne nje pacavure pa kurrfare vlere. Eshte po ashtu edhe shkelja me flagrante e Konventave Nderkombetare per te Drejtat dhe Lirite Njerezore. Eshte edhe ushqimi me dru i zjarrit te revoltes popullore.
    Se 19-ti, kjo shkelje e flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para Kushtetues dhe Konventave te te drejtave e Lirive Themelor te Njeriut shoqerohet me vete zvetnimin njerezor te kryeministrit shqiptar dhe qevezise se tij perballe greves se urise se dhjetra deputeteve te opozites para selise se tij. Bashke me kete degjenerim te cdo ndjenje njerezore vdes edhe iluzioni se ne shpritin e mendjen e kryeminsitri shqiptar ka mbetur qofte edhe nje gjurme e Betimit te Hipokratit, si ish- mjek.

    Parzmorja e hekurt e diktatorit ne vend te bluzes se bardhe te doktorit

    Se 20-ti, ne vend te bluzes se bardhe te mjekut, qe pat premtuar se do ta rivishte sapo ta kerkonin interesat e demokracise dhe subjektit kryesor te saj demosit, popullit shqiptar. Tashme ai imazh ka vdekur pergjithnje. E vetmja gje qe ka mbetur gjalle dhe e fuqishme ne shpirtin mendjen dhe praktiken e Sali Berishes eshte shpirti fanatik komunist, enverist, stalinist i tij.
    “ Une do te qendroj ne pushtet edhe 30 a 35 vjet… aq sa te me jape ymer ai lart” deklaron Kim Jong Ili i Shqiperise. Komentet jane te teperta. Sali Berisha do te shfaqej keshtu me parzmoren e hekurt te nje diktatori komunist pranojak qe ashtu si babai i tij shpirteror ekzekutoi publikisht kater shtetas te pafajshem , qe shikon kudo armiq, puciste, bastuna, stilolapsa revolvere, pilula me helme.
    Tragjedia e 21 janarit 2011 hoqi edhe iluzionin e fundit lidhur me antikomunsitin 24 karat komunist Sali Berisha.
    Perfundimisht ai doli para popullit dhe para Botes sic eshte ne te vertete, si ekzekutor publik i qytetareve te vete te lire, faji i vetem i te cileve ishte se kerkonin liri e demokraci, nje jete me te mire per veten, per femijet dhe femijet e femijeve te vet.

    Si ta nxjerrim vdekjen nga politika shqiptare !?

    Duke vrare kater prej nesh, ai na ka vrare secilin e te gjithe ne. Secili prej nesh mund te ishte ate dite aty ku ishin ata, ne betejen per liri e demokraci sipas modelit me te te perparuar e me te sprovuar ne Bote, asaj amerikane.
    Bashke me plumbat e urdheruar te zbrazen mbi kater prej nesh, ne politiken e Sali Berishes ka hyre vete vdekja.
    E vetmja gje qe e nxjerr vdekjen nga politika, thote Nobelisti Gabriel Garcia Markez , eshte denimi me vdekje i politikes se vdekjes.
    Po aq ne mos edhe me sakte e tha edhe mendimtari kombetar shqiptar Akademiku Rexhep Qosja, dikur miku e perkrahesi me i vendosur i Berishes: Kush perdor dhunen ne politike nga dhuna do te vdese!
    E tha hapur e teper njerezisht edhe diplomati i larte amerikan Countryman i cili e filloi konferencen e shtypit sot ne Ambasaden amerikane ne Tirane me ” trishtimin” per vrasjen e 4 shqiptareve me 21 janar 2011.
    Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne! Ato po bien cdo dite e me fort!

    SHENIM : KY ARTIKULL ESHTE SHKRUAR NE FILLIM TE VITIT 2008. PERDITESUAR ME 27 MAJ 2011. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM

    Reply to this comment
    • Artemisa June 26, 17:02

     Nuk ka me asnje dyshim : Nuk te ben dot derman as Familja, as Mjekesia , bile as vete Zoti.
     Je komplet i pashprese. Je super idiot.

     Reply to this comment
   • Antikonformisti June 26, 15:31

    Artemisa?! Mos je gje ndonje mbeske e Sali qenit, se keshtu siç shkruan ti nuk na plas vetem trapi por dhe diçka me perpara tij. Berisha nuk i mjafto vetem urrejtja ne portale, por atij dhe te gjithe kelysherve te tij u duhet ajo qe u ka takuar prej vitesh por qe ma do mendja do ta vuajne brezat e kelysherve te tij, sepse kete mut muti, keshtu si eshte katandisur, me keq se plaku Mere, nuk ka per ta lene perendia te arrije kohen e ndeshkimit ligjor qe meriton.

    Reply to this comment
 8. Spartaku June 25, 21:06

  Keta kafshet e pd-ke,keshtu kane vepruar gjithmon,me vandalizma. A KA TURP KY AMLLTEZI DHE MALLTEZKEN NE KRAH,QE ULIN KAQ SHUME VEHTEN? A u jep njeri voten ketyre maskarenjeve? Kurren e kurres.

  Reply to this comment
 9. Shqiptar June 25, 22:03

  Po kujt i qahet ky hale deputet.1 000 000 vota i moren se premtuan qe do fusnin ne burg plehun sali.Urdhero tani vepro

  Reply to this comment
 10. Shkelzeni Legjendar June 26, 17:38

  Cila nene serbe te ka pjelle ty ARTEMISA QE I DEL UDEBASHIT SERB SALI BERISHA NE MBROJTJE?
  Te gjithe ju tradhetaret shqiptaroserb nuk vleni as sa MUTI I patriotit ALBAN DEGA.
  Shpejt do tju vij koha qe te kakbeni burgjeve ju serbifileve gjakatar dhe terrorist.

  Reply to this comment
 11. Mark uk June 26, 20:06

  Kam frig se e kan rrah pak.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim