Zyrtare / Rama thirret në Berlin pak përpara vendimit për negociatat

September 9, 2019 14:35

Zyrtare / Rama thirret në Berlin pak përpara vendimit për negociatat

Të premten më datë 13 shtator, kryeministri Edi Rama do takohet me kancelaren gjermane, Angela Merkel, në Berlin.

Takimi është njoftuar nga  zëdhënësja e kancelares Merkel.

Takimi vjen vetëm pak kohë përpara votës së shteteve anëtare të Unionit për çeljen ose jo të negociatave me vendin tonë.

Gjatë vizitës së tij në Gjermani, Rama pritet të zhvillojë edhe një takim me zyrtarë të partisë CDU, ku besohet se në fokus do të jetë kriza politike e radhës në Tiranë.

 

e.ll./dita

September 9, 2019 14:35
Komento

14 Komente

 1. Hosteni September 9, 15:11

  Do i thote Angela, shume keni bere, por akoma me shume keni per te bere. Na vjen keq, kur te filloje reforma ne drejtesi, jo ajo e Facebookut, shohim e bejme.

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku September 9, 15:20

  Ketu eshte pjesa kur Merkel me nje upper cut nxjerr KO Edvin Bython.

  Reply to this comment
 3. Rajhu i III September 9, 15:28

  edvini si gjithmone me poture dhe shapka se kjo lloj uniforme apo veshje duhet per ne gjermoni, ne prag te negociatave qe po zgjaten pambarim

  Reply to this comment
 4. Peza September 9, 15:28

  Europa duhet ta kuptoje se Rama eshte personi i gabuar qe mund te ndreqe situaten!
  Rama ka bere aq shume faje sa beri te mundur qe sot t’a vene perpara ata qe duhet te ishin ne burg te perjetshem sot!
  Rama duhet te shporret nje ore e me pare nga qeveria dhe te shpallen zgjedhjet e pergjitheshme e vendore ne nje dite!
  Rruge tjeter nuk ka!

  Reply to this comment
 5. USA September 9, 15:34

  Negociatat hapen per Shqiperine politikanet qe jane kunder dhe qirie miskotakis pervelohen.

  Reply to this comment
 6. Adih September 9, 17:33

  Kur qe heren e fundit Rama ne Gjermani ne takim me Frau DR Merkel ,ne konference shtypi ,ajo i tha Rames ,me ton dhe shume e prere .Ne shqiperi shkelet kushtetuta dhe te drejtat e njeriut posacerisht per pronat gjate ketij tranzicioni , (qe une do i thoja tranzicion post komunist ) .Kam qene vete , e kam degjuar me veshet e mi ,e me keqeardhje ketu ne Shqiperi gazetat shkruanin se u lavderua Rama .Nga fitorja ne fitore…??!!
  Pa kesaj radhe cfare do i justifikohesh ,dhe si do e genjesh Frau DR Merkel more Rame…
  Te rroje PPSH ,kondra prone , me ne krye shokun EDVER !!??!

  Reply to this comment
  • Sauku September 9, 22:17

   Ora gazmore e Frau Merkel me super liderin boteror !
   Frau Merkel si di te gjitha,ka c’te mesoje nga gjgandi Rama

   Reply to this comment
 7. Ardjan September 9, 17:44

  Negociatat hapen nê tetor . Po mos u mërzitni ! Ka dhe një lajm tē mirë pêr ata që si duan ato ! Në pranverë ka zgjedhje.

  Reply to this comment
 8. Alban Dega September 9, 18:09

  THIRRET APO FTOHET !

  Thirrjet ne dialektin e Veriut perdoret edhe si emer edhe si folje thirret ne vend te ftesave dhe foljes ftoj!
  A ke thirre XY ne dasem!
  Je i thirrun per feste!
  A e thirre AB per ditelindje , etj etj
  Njekohesisht ka pak nenkuptim ose karakter urdherues, detyrues…
  E thirri prokuroria …
  E kane thirre ne polici
  Por ne rastin konkret ne baze te drejtshkrimit te gjuhes shqipe fjala me e sakte eshte ftohet!
  Pse ?
  Sepse Kryeministri apo Presidenti i nje shteti ftohet nga homologet e tij ose organizará e forume nderkombetare.
  Nuk urdherohet, as detyrohet, as i diktohet.
  Ka rregulla dhe standarte te percaktura shume qarte e sakte nga diplomacia cka duhet ta dine mire edhe gazetaret qofte edhe kur e kane marre inat apo hedhin kunja kundrejt ketij apo atij.
  Shkencat politike, pjese qenesore e te cilave eshte edhe diplomacia, jane shkenca si te gjitha shkencore e tjera ne fushen e vet!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 9, 18:33

   Ik or budalle or Dege me Dege, boji te fala GRAMSHit binjakut tat debil dhe idiot tërrci – vërrcit.

   Reply to this comment
  • Nje kalimtar September 9, 21:16

   Me Ftohet nenkupton respekt,me Thirrje nenkupton llogari Ne te dy rastet ai qe ben kerkesen percakton definicionin. Si praktike kur eshte note zyrtare eshte Thirje per sqarim.Ti nga e di qe Gjermania eshte nisur ta “Ftoje” Ramen dhe jo ta therresi per llogari ? Mos valle gjykimi i ekselences tuaj finalizon qendrimin Gjerman ? Ops…Ti je nga “lidershipi” apo vetem nga ana e servilizmit te Rames ?!

   Reply to this comment
   • Alban Dega September 10, 04:35

    TITULLI ESHTE I DITES JO I GJERMANEVE

    Si Dojce Vele efhe shtypi gjerman kishte ne titull dhe ne tekst ftese!
    Pastaj te takohesh me Kancelaren gjermane “Zonjen e Celikte” Ángel Merkelin dhe lideré te Bundestagut gjerman eshte nder jo vetem per Shqiperine dhe cdo politikan shqiptar por edhe te shteteve shume me te medha se Shqiperia.

    Reply to this comment
 9. Tin Tin September 9, 20:19

  Zoti Dega ,jeni njeri i vleresuar mos prit te kuptohesh ne Xhunglen gjuhesore qe e ke futur dhierkracia Shqipen.
  Te pakten do shkoje aty Rama dhe mbase peshkon ndonje Peshk kur te kthehet se deri tani rrjeta po kap cironka.Pershendetje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim