ZYRTARE: Ribery dëmtohet rëndë, do mungojë gjatë

October 2, 2017 12:24

ZYRTARE: Ribery dëmtohet rëndë, do mungojë gjatë

Ribery ka dëmtuar ligamentet e gjurit dhe pritet të jetë jashtë fushave të blerta për disa muaj.

Francezi doli i dëmtuar nga fusha e lojës në ndeshjen që Bajerni i Mynihut barazoi 2-2 ndaj Hertës së Berlinit.

“Është një dëmtim në gju. Duhen parë rezultatet e analizave për të marrë vesh më shumë, por dyshojmë se bëhet fjalë për frakturë në ligamentet e jashtme të gjurit”, tha Sagnol.

34-vjeçari Ribery u rrëzua në vrapim e sipër gjatë minutës së 62-të të ndeshjes, pa pasur asnjë kontakt me kundërshtarët.

October 2, 2017 12:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*