Ruçi, kreu i ri i Kuvendit, Balla kryetar i grupit parlamentar

August 27, 2017 12:18

Ruçi, kreu i ri i Kuvendit, Balla kryetar i grupit parlamentar

 

Kryeministri Edi Rama ka zyrtarizuar nga mbledhja e Asamblesë Kombëtare së PS, se Gramoz Ruçi do të jetë kreu i ri i Kuvendit.

“Grupi parlamentar, po e nis nga koka. Gramozi e ka mbuluar prej vitesh këtë detyrë por mandati ynë i ri kërkon ti japim Kuvendit të Shqiperise një kryetar të ri dhe me autoritetin e posacëm Gramozi është jo vetem kryetari i natyrshëm për këtë mandat por edhe figura politike që do ngjitet me eksperiencën më të madhe. Është nder e krenari që ti japim kryetarit të kësaj Asambleje të gjithë mbështetjen tonë”, u shpreh Rama.

Kryetar i Grupit parlamentar të PS do të jetë Taulant Balla.

Ky i fundit zëvendëson në këtë detyrë pikërisht Gramoz Ruçin.

Grupi i ri parlamentar, largimi i Gramozit do jetë sfidë më vete, nuk do e dëshironim. Zëvendësimi duhet bërë menjëherë, jo thjesht i kryetarit të ri, por kryesisë së grupit. Besoj se Taulant Balla do e kryejë më së miri këtë rol”, tha Rama.

August 27, 2017 12:18
Komento

11 Komente

 1. intelektuali August 27, 13:39

  KRYETARI I KUVENDIT KRIMINEL DHE VRASTAR I ENVERIT DHE ME VULE TE ZEZE AMERIKANE NE PASAPORTE

  Pse kerkon Edi Rama qe ta respektojne nderkombetaret vendin tone kur jo vetem e mbushi Parlamentin me kriminele dhe vrastare alla “Frroku dhe Vellezerit e tij”, por edhe Kryetarin e tij te pare e zgjodhi Aleatin e tij Like floriri, qe ishte Mbreti i Korrupsionit ne Shqypni dhe qe e kishte pare gjitha Bota me video me ze dhe figure si kollofiste ryshfetin pushtetar dhe tani e zgjedh Kryetarin e ri nga kontigjenti i krimineleve dhe dhe vrastareve te Enverit qe e kane te mballosur pasaporten me vule te zeze amerikane sic eshte edhe vrastari i djemve te Shkodres dhe mafiozi enverist Gramoz Ruci?

  PO PSE NUK KA RILINDJA ENVERISTE E EDVINIT NJEREZ TE TJERE QE NUK JANE KULCEDRA ENVERISTE RYSHFETI APO VRASTARE DHE KRIMINELE ME VULE NE BALLE TE ENVERIT?

  Pse kerkon Firauni Edi Rama qe Bota te mos i tregoje me gisht shqyptaret si kriminele dhe vrastare, kur AI vete pa piken e turpit dhe te moralit qytetar emeron ne krye te Kuvendit nje kriminel vrastar si Gramoz Ruci?

  PSE EDI RAMA GJITHMONE E ME SHUME PO NGJAN ME ENVER HOXHEN QE ISHTE SI MESALLA ME DY FAQE NE POLITIKEN E JASHTME?

  Reply to this comment
 2. DN August 27, 17:09

  po, vertete, pse?
  Kjo tregon se sa i kapur eshte kryeministri edhe i jep fund perkrahjes qe njerezet vullnet mire i kane dhane.
  Not in my name.

  Reply to this comment
 3. Arber I August 27, 17:13

  Gramoz Ruci eshte nje udheheqes i lindur masash, njeri i zgjuar dhe i mencur, energjik dhe punembaruar, burre i fjales dhe i beses. Urime dhe suksese!

  Reply to this comment
 4. lili August 27, 18:02

  Une gjithmone kam kujtuar se Parlamenti vendos vete per Kryetarin si ne cdo demokraci, e jo me urdher te Kryeministrit… !
  Kjo tregon se ne kemi nje Parlament Kot,
  Kjo tregon se nuk jemi nje demokraci,
  Kjo tregon se nuk kemi shtet ,ku kompetencat jane te qarta, po pushtet te Njeshit….

  Kete lajm nuk i takonte Kryeministrit me dhane, vetem per aspektin formale te gjerave ,se e dime fort mire se nuk kemi jete demokratike…
  Po a e kuptojne keta pse e kush do duaje me dhane kete lajme ? jam e sigurt se jo,..

  Reply to this comment
  • Hani mut, qeras qeveria. August 27, 20:40

   Kryetarin e Parlamentit e vendos Partia apo koalicioni fitues or Tunxh. Behet keshtu ne cdo vend. Sa per parlament kot apo plot, ky stan kete bulmet ka….si edhe cdo popull meriton qeverine qe ka.

   Reply to this comment
 5. Hani pak mos hani shume m.... August 27, 19:06

  Intelk-cari shiko mamin se po te shkerdhehet.
  Tani pa Kokelopen Liken burrin e Mones ne krye te Kuvendit Sali Kar-axhic do te haje mut vetem 5 minuta jo me shume, pjesen tjeter te mutit botet do ti haje ne SHQUP dhe le te llape sa te doje.

  Reply to this comment
 6. Crusader August 27, 23:39

  Po cfare prisni tjeter. Qeveria Rama dy, nuk perfaqeson vullnetin e njerezve. Eshte tjesht nje qeveri e 17%-it dhe nje qeveri e emeruar nga mafia nderkombetare, per te vazhduar mjeljen dhe varferimin e Shqiptareve me bekimin FMN e BB edhe 4 vitet ardheshme. Eshte nje qeveri fasade sa per ta shtyre edhe 4 vjet shitjen koncesionare te Shqiperise dhe degradimin ekonomik te shumices. Kjo ne kembim te pasurimit te metejshem te kabinetit kukull, per servituden dhe sherbimet e tyre ndaj mafies financiare nderkombetare.

  Reply to this comment
 7. Crusader August 27, 23:42

  Dita perse nuk i poston komentet? Jeni te pavarur apo te varur, se nuk po e marim vesh kete pune.

  Reply to this comment
 8. alphade August 28, 02:39

  Ne se Rama ka bere nje zgjedhje plotesisht te DUHUR
  eshte zgjedhja e Gramos Rucit nekrye te parlamentit . Une ,si socialist denbabaden me idete e se majtes eu-
  ropiane,u gezova pa mase kur u zgjodh ne krye te parla-
  mentit shqiptare ,zoti Gramos Ruci ! Nuk pajtohem asesi
  me zotin “intelektuar” qe e konsideron Gramosin nje “vra-
  ses” , apo ” enverist” etj. etj. Eshte vertetuar katercipe-
  risht se vrasjet e 2 prillit ne Shkoder,ashtu si edhe vrasja
  e Azem Hajdarit kane qene dhe mbetet Sali Berisha. Deshmitar per kete eshte Izet Haxhia qe tash jeton i emi-
  gruar si azilant politik ne Turqi. Ai ka shkruar dhe ka dhe-
  me dhjetra intervista duke akuzuar drejtpersedrejti te invo
  lukruar ne keto vrasje Vicidolasin,vellain e Karaxhicit.
  Zoti “intelektual” kam respekt per njohurite tuaja mbi shu-
  detaje qe jep ne komentet tuaja mbi tere historine 45 vje-
  care te periudhes se sicializmit. Duhet ta keshe perjetuar
  ate dhe sfidat tuaja ndaj tij,por nuk me duket dicka logjike
  qe ” bashke me ujin e piste ,ju hidhni poshte edhe fosh-
  njen” ,me cila eshte krejtesisht e pafajshme ?! Konkluzio-
  nin nxirreni vete.
  Se fundi, kam nje vrejtje ortografike,apo orthografike, pse
  e shkruani gjithemone fjalen Shqiperi – Shqypni ? Vaso
  Pasha apo Pashko Vasa e shkruante fjalen : ” Shqypni,
  moj Shqypni e mjera Shqypni,kush te ka qitun me kry ne
  hi ? Ti ke pas kene nje zonje e rende,burrat e dheut te
  quanin nene ……..” !!!!

  Reply to this comment
 9. alphade August 28, 03:35

  Komenti im,please.

  Reply to this comment
 10. Arben August 28, 07:12

  NE FAKT I VETMI VEND QE PATI IMUNITET

  NGA ZJARRET ISHTE ZONA E TAULANTIT,

  I KISHTE MARRE MASAT, I ZBATHI PYJET

  TE GJITHA.

  THONI GJE PO DESHET

  ESHTE LARGPAMES CUNI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*