Zyrtarët e lartë të BE-së, më 17 prill në Tiranë. Dorëzojnë proges-raportin

April 12, 2018 14:09

Zyrtarët e lartë të BE-së, më 17 prill në Tiranë. Dorëzojnë proges-raportin

Më datën 17 prill do mbërrijnë në vendin tonë Shefja për Politikë të Jashtme e BE-së, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn.

Së bashku ata pritet t’i dorëzojnë qeverisë Rama progres raportin e KE për procesin e anëtarësimit të vendit tonë në BE.

Sipas axhendës paraprake, zyrtarët e lartë të BE-së, do të vijojnë me tej me një vizitë në Maqedoni.

Pak ditë më parë ministri Bushati theksoi se vendi ynë pret një përgjigje pozitive në këtë progres raport.

o.j/dita

April 12, 2018 14:09
Komento

8 Komente

 1. mirel April 12, 14:56

  Ou, deri dje quhej raport, sot eshte bere progres raport. Duhet ta mesojme popullin si te kuptoje ca fjale anglisht.
  Keshtu Evropa behet me easy.., pa harruar shqelmin ne prapanice qe po ju japin shqiptareve dhe po i kthejne me shumice. Si duket i sjellin qe te kene mundesi te informohen per progres raportin.

  Reply to this comment
 2. lejlek April 12, 15:05

  Duke i falenderuar perzemersisht te dy politikanet e nderuar te Evropes , por edhe si miq dhe dashamiret me te medhenj te kombit shqiptar, do t’ju sugjeroja se ; te mos degjojne e marrin shume per baze “zenka te castit” te politikaneve tane. Fillin e arte te shqiptarizmes e bejne burra e gra djem e vajza me potencial boteror ne te gjitha fushat e shkences e te kultures neper Evrope e Bote , me te cilet krenohemi ne dhe vendet ku ata debutojne , cilesite e rralla te shqiptareve si besnik, mireprites, humaniste, te zgjuar …punetore vitale dhe shume te bukur.Politikanet e karieres jane punonjes te deshiruar pas kesaj pune por jo perfaqesues te inteligjences, se intelektit mbare popullor te kombit tone . Shembulli i Evropes dhe pjesmarrja e saj ne drejtimin e kombeve do te na ndihmoje edhe ne te radhitemi me dinjitet krah jush.
  Faleminderit edhe per kaq sa po perpiqeni te beni per ne dhe femijet tane !

  Reply to this comment
  • mirel April 12, 15:53

   C’thua mo?
   Paske oreks per llogje.
   Ku i gjen gjithe keto idiotizma, apo te zyrat e progres ra(e)portit.

   Reply to this comment
   • Mirela April 12, 17:52

    Dole prape ne blog ti o idiot me emrin Mirel. Ti je bere si Shaban Qosja qe edhe kur askush se kishte me te ai kruhej duke u thene: He pse nuk me thate ndonje gje sot.Ik o bajge qe vetem vrerr vjell neper blogje

    Reply to this comment
 3. XXXL April 12, 16:27

  Na cane trapin kane 15 vjet qe shkojne e vijne e na sjellin Regres-Raportin, as mish as peshk, pune GAY apo LGBT.

  Reply to this comment
 4. Fat man April 12, 16:29

  Mos harroni nje kopje ta dergoni tek Kriminelet Sali -Lulush-Monika (Likja), eshte merite e tyre vonesa e mos hapjes se negociatave me BE.

  Reply to this comment
 5. xixa April 12, 21:09

  Sipas meje do sjellin nje raport apo progres raport te detajuar imtesisht ne te gjitha aspektet e veprimtarise se shqipetareve,duke e filluar qe ne vitete 1944.deri 90 si dhe se mevoneshme, por duke qenese diktatori Enver Hoxha e quajti Bashkimin Europian si nje keshtjelle prej kartoni ne duhet te qendrojme jashte qe te plotesojme kohen e barabarte prej 45 vitesh aq sa kemi ne periudhen diktatoriale,me qellimin qe fitojme me shumice kohen,kur te bejme 45 vite e nje dite do te mblidhet Biroja Politike dhe te vendoset qe te heqim nga fjalori emrin karton qe te mbetet vetem pjesa keshtjelle,keshtu i bije qe deri nr vitin 2035 ne te ngopemi me progrese dhe me raporte dhe vetem te presim dhe te shpresojme pasi nuk kemi pare gje akoma.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*