Zyrtari i DASH: Bojkotimi i institucioneve nuk duhet të ndodhte

July 17, 2019 21:58

Zyrtari i DASH: Bojkotimi i institucioneve nuk duhet të ndodhte

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane, Philip Reeker ka dhënë një tjetër mesazh të fortë për opozitën shqiptare nga Këshilli i Atlantikut, duke dënuar bojkotin e institucioneve.

“Shqipëria duhet të përdorë institucionet e saj në mënyrë që të kalojë gjendjen e sotme politike. Bojkotimi i tyre nuk është ajo që shpresuam të shohim. Ata duhet ta zgjidhin situatën brenda kuadrit kushtetues!”, ka thënë Reeker gjatë samitit në Uashington, bën me dije ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber.

Deklarata e tij u publikua në Twitter nga ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber.


e.t./dita 

July 17, 2019 21:58
Komento

7 Komente

 1. intelektuali July 18, 02:34

  Ik dhe bej shurren ti tullaci i Sorosit me llogjet e mashtrimit tip Obama,

  sepse:

  JU O PUSHTA TE PAGUAR POSHTERUAT EDHE KUSHTETUTEN EDHE INSTITUCIONIN E PRESIDENTIT NE SHQYPNI DUKE MOS NJOHUR DEKRETIN E TIJ PER DATEN E ZGJEDHJEVE

  Trego nje vend ne Bote qe SHBA nderhyn ne nje forme kaq brutale ne politiken e vendit duke e akuzuar opoziten se po te pengonte zgjedhjet moniste me “Gogla” te 30 qershorit te Edvin Droges kjo opozite do te quhej nga SHBA si nje:

  ORGANIZATE TERRORISTE

  Kete pozite SHBA e ka mbajtur vetem me fiset kanibale te Afrikes Zulu,

  njashtu:

  Sic Oto fon Bismarku ne Kongresin e Berlinit

  kur:

  E QUAJTI SHQYPNINE SI NJE SHPREHJE GJEOGRAFIKE QE NUK EKZISTONTE NE HARTEN E BOTES

  prandaj:

  Aman dhe boll me llogjet hipokrite dhe demagogjike te tullaceve te Sorosit qe dergon papushim ne Shqypni,

  sepse:

  Mjafton te shikosh Edvin Drogen me Taulant Xibraken si krekosen dhe si gajsen me FITORJET e tyre enveriste duke i mbyllur te gjitha emisionet TV opozitare ne shtetin e tyre si nje fis prej Afrike Zulu pa kurfare prodhimi kombetar dhe shtet qe eshte i mbuluar koke e kembe me droge, por mafton te shikosh se si drejtojne opoziten tone milioneret bedele te Sali Berishes dhe Like Floririt, Lluli dhe Monika,

  QE TE BINDESH SE KU E KA CUAR POLITIKA AMERIKANE SOROSIANE VATANIN TONE FATKEQ.

  Reply to this comment
 2. Tori July 18, 07:15

  E se keto organe kushtetuese nuk ekzistojne dhe cdo gje vendoset nga rilindja me forcen e kartonave cfar duhet te beje opozita ?

  Reply to this comment
 3. Dash July 18, 08:33

  Ky person eshte perfaqesuesi me i larte i DASH ne Shqiperi dhe fjala e tij eshte qendrimi zyrtar i SHBA ,, ndersa Soros po me duket gjithmone e me shume komerdare shpetimi e nje pjese te politikes shqiptare , ne se Soros ka pushtuar dhe qeverine e SHBA me Tramp bashke …………..

  Reply to this comment
  • intelektuali July 18, 15:23

   Po John Kerry i Obames cfare ishte?

   qe:

   DONTE TE DEPOZITONTE ARMET KIMIKE TE LLAHTARSHME TE ASADIT NE SHQYPNI?

   Duke i paraqitur me nje propagande te felliqur mashtruese si:

   KARAMELE BAMIRESIE,

   Duke lidhur mareveshje me Edvin Drogen ne terrin e nates, qe i trajtonte shqyptaret si kavije eksperimentale,

   prandaj:

   Sorosi hodhi qe badiava 400 milione dollare USD per Hillary Clinton ne fushaten e tij pa fat presidenciale tani komandon tullacet e tij ne DASH me gishtin e vogel per shqypnine qe eshte sipas Palmes se tij:

   NJE SHPREHJE GJEOGRAFIKE

   prandaj:

   Edhe tullaci i DASH-it dhe bedeli i Sorosit tallet dhe gajaset me Kushtetuten dhe Institucionet shqyptare si t’ja doje bytha hipokrite sepse sipas tij dhe gjithe sorosianeve shqyptaret jane si:

   NJE FIS PREJ AFRIKE ZULU

   Reply to this comment
 4. ETHEM LALAJ July 18, 10:11

  ZOTRINJ DEMOKRAT.MOS E FSHINI PRAPANICEN ME GJETHE FIKU APO LETER ZNERRILE SE DO JU PETCELLOI GJITHE JETEN.
  -SHBA ESHTE MIKE E MADHE E SHQIPERISE DHE ZOTERIA FLET NE EMER TE DEPARTAMENTIT TE SHTETIT.
  -PASI PROTESTUAT ME DHUNE SI TALEBANET,TASHME I JENI KTYERE TE SHPIFNI NDAJ GJITHE BOTES.
  -PD+LSI DUHET TE REFORMOHEN 99 % PA SALIN,LULIN,LIKEN,MONEN E KO..DERI 2021.NDRYSHE NUK DO VIJNE KURRE NE PUSHTET.
  -SHBA+BE NUK E PERKRAHIN ME SALIN E SHOKET E TIJ HAJDUT E VRASES.FLIENI MENDJEN.
  -NUK DO LIHEN PA NDESHKUARE GERDECI,21 JANARI,AFERA ÇEZ,7 % I LIKES,DOSJA HAHDARI,REMZI HOXHA,KOSTA TREBICKA,ARTAN SANTO,FATMIR XHINDI,S.OLLDASHI..KA SHUME.DOSHET JANE GATI.PRITET SPAKU..!

  Reply to this comment
 5. Lili July 18, 13:06

  Ah? Kemi institucione sipas ketij?!!!!

  Reply to this comment
 6. Lili July 18, 13:08

  Ethem Lala , te flm qe verteton se nuk kemi institucione se perndryshe ato pune qe moti ishin investiguar edhe perfunduar! E nuk do ishim ku jemi!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim